Seši svarīgi baušļi, kas jāzina katram autovadītājam
Vienmēr būs kāds, kas teiks – muļķības! Es esmu visgudrākais, veiklākais, prasmīgākais un ar mani nekad nekas nenotiks! Diemžēl, notiek gan. Un bieži.
Latvijā katru mēnesi tiek reģistrēti vairāk nekā 4 000 sadursmju un vairāk nekā 400 satiksmes negadījumu, kuros ir cietušie. Prasmes, koncentrēšanās un nosvērtība — „Renault” Braukšanas skolas instruktori sniedz padomu, kā nekļūt par daļu no policijas ceļu satiksmes negadījumu statistikas. Vēl jo vairāk ziemā, kad braukšanas apstākļi ir apgrūtināti.
Pat pirms došanās īsā izbraucienā, ieteicams ņemt vērā dažas svarīgas varbūtības:
1. Citi autovadītāji mani var neredzēt.
„Vienmēr brīdiniet par plānoto manevru, neveiciet to pēkšņi un pārbaudiet, vai to ir iespējams veikt droši,” iesaka „Renault” Braukšanas skolas instruktori.
„Lietus vai sniegs un pēkšņas temperatūras izmaiņas ietekmē gan automašīnas uz ceļa, gan redzamību un mūsu vispārējo labsajūtu,” norāda instruktori.
3. Pat ja es ļoti steidzos, nekas nav svarīgāks par manu un citu satiksmes dalībnieku dzīvību.
„Pat, ja saņemat ziņu, ka deg jūsu māja, pārgalvībai uz ceļa nav pamata, jo ar uguni cīnīsies ugunsdzēsēji un nevis jūs pats!”
„Pārāk liela pārliecinātība par savām spējām ir galvenais šķērslis, kas kavē autovadītāju prasmju uzlabošanos”, saka Zbigņevs Veseli (Zbigniew Weseli), „Renault” Braukšanas skolas direktors.
5. Kad esmu pie stūres, es domāju tikai par braukšanu.
„Dzīves sarežģījumu risināšana, strīds ar pasažieri vai svarīgs telefona zvans prasa pārāk lielu vadītāja uzmanību un negatīvi ietekmē braukšanas drošību,” norāda instruktori.
„Negatīvas emocijas ietekmē to, kā uztveram situāciju, un ir tiešā veidā saistītas ar agresīvu uzvedību uz ceļa. Ja vadītājs ir ļoti satraukts, ieteicams uz brīdi nobraukt no ceļa, apstāties drošā vietā un nedaudz pastaigāties, iekams turpināt braucienu," iesaka Zbigņevs Veseli.