Krievijas zinātnieki gatavi atdzīvināt mamutu
Vai atceraties smieklīgo Holivudas komēdiju, kur naktī muzejā atdzimst visi tā eksponāti? Zinātnieki vēlas šādu murgu pārvērst realitātē.
Mamuti, dinozauri un visādi citādi milzu kustoņi apdzīvojuši mūsu planētu ļoti sen. Pirms apmēram 50 tūkstošiem gadu. Viņu vietā nāca citas un citas dzīvības formas, līdz pasaule kļuva tāda, kādu to mēs pazīstam.
Tomēr ar to nav mierā Krievijas zinātnieki, kas aizvadītajā gadā Sibīrijas ledājos atrada sasaluša mamuta paliekas. Nabadziņš iesalis aptuveni pirms 43 000 gadu, taču ļoti labi saglabājies. Speciālisti stāsta, ka mamuta mirstīgās atliekas ir labākā stāvoklī nekā cilvēka līķis pēc sešu mēnešu pabūšanas zem zemes.
Mamuta līķī saglabājušies ne tikai kauli, bet arī spalvas, miesa un pat asinis! Tā vietā, lai radītu patiešām unikālu mūmiju, ko rādīt tūristiem no visas pasaules, Krievijas zinātnieki nolēmuši spert vēl radošāku soli – izmantojot pieejamos audu paraugus, klonēt izmēros prāvo dzīvnieka mātīti.
To ātri vien padzirdēja Lielbritānijas, ASV, Dānijas, Korejas un pat Moldovas amata brāļi, kas izteikuši lielu vēlēšanos piedalīties cilvēcei tik svarīgā zinātniskā projektā.
Zinātniekiem tas ir maizes darbs un iespēja nodrošināt savas ģimenes ar iztiku, taču pagaidām nav minēts ne vārds, kas ar zālēdāju notiks pēc eksperimenta ar klonešanu. Izpētīt un nogalināt būtu nežēlīgi, savukārt mamutu populācijas attīstībai būs nepieciešams arī tēviņš. Vai zinātniekiem ir kāds padomā turpat Sibīrijas ledājos? Par to ziņu nav.