Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Eksperts: tvitera nepilnības to padara par spēcīgu rīku mobingam
Lai nepieļautu sociālo tīklu ļaunprātīgu izmantošanu apvainojumiem un draudiem, iesaka ieviest iespēju privātuma uzstādījumiem, kas neļautu ikkatram pieminēt lietotājus, ja tie tam nav devuši piekrišanu.

Eksperts: tvitera nepilnības to padara par spēcīgu rīku mobingam

Auto un tehnoloģijas
2014. gada 20. oktobrī 18:51 2014. gada 20. oktobrī 18:51
 
Mikroblogošanas vietnes "Twitter" īpatnības nelabvēļiem paver plašas iespējas ikkatru uzrunāt vai pieminēt ar potenciāli aizskarošu vēstījumu, informācijas tehnoloģiju (IT) portālā "TechCrunch" paziņojis spēļu industrijas konsultants un dizainers Tadgs Kellijs.

Populārā vietne "Twitter" pēc noklusējuma ikkatram ļauj savā ziņojumā pieminēt jebkuru citu lietotāju un likt, ka viņš uzzina par ziņojumu, kurā pieminēts viņa segvārds. Pēc Kellija domām, tas tviteri padara ļoti viegli pielietojamu mērķtiecīgiem emocionāliem uzbrukumiem pret atsevišķām personām.

Pēdējā mēneša laikā vietnē "YouTube", kā arī dažādos sociālajos tīklos un emuāros bija vērojama aktīva videospēļu cienītāju diskusija par industriju aprakstošo žurnālistu ētiku, kā arī par sieviešu attēlojumu dažādās videospēlēs. Īpaši plašu rezonansi ar videospēlēm nesaistītos medijos guva it kā datorspēļu entuziastu emocionālais terors pret kādu mediju kritiķi, kura bija publicējusi video par sieviešu attēlojumu videospēlēs.

Lai nepieļautu sociālo tīklu ļaunprātīgu izmantošanu apvainojumiem un draudiem, Kellijs iesaka ieviest iespēju privātuma uzstādījumiem, kas neļautu ikkatram pieminēt lietotājus, ja tie tam nav devuši piekrišanu. Tāpat arī būtu nepieciešams izveidot masveida bloķēšanas funkciju, kas bloķē ne tikai kādu konkrētu lietotāju, bet arī viņa sekotājus. Viņš arī iesaka pastiprināt lietotāju kontu piesaisti reālām personām, lai mazinātu anonimitāti. 

LETA / Foto:  EPA, LETA

Citi šobrīd lasa

Trešdienas vakarā Rēzeknes glābējsilītē atstāts puisītis
Itālijā diennakts laikā reģistrēts rekordliels ar Covid-19 inficēto skaits
"Liktenis mēdz būt nežēlīgs" - lūdz palīdzēt ar vēzi slimai Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas ārstei 1
Tēmas: Twitter, Youtube
Pievienot komentāru

Максим Галкин с детьми показал роскошный бассейн в своем замке

«Он ее оскорблял еще в Америке и Риге»: Отец Фриске рассказал об издевательствах Шепелева над Жанной