"Samsung" mantinieks apcietināts korupcijas izmeklēšanā
Ļi Džējons.
Bizness un ekonomika
2017. gada 17. februāris, 00:01

"Samsung" mantinieks apcietināts korupcijas izmeklēšanā

Jauns.lv

Dienvidkorejas rūpniecības konglomerāta "Samsung" mantinieks Ļi Džējons piektdien tika apcietināts izmeklēšanā par korupciju un ietekmes izmantošanu, kas novedusi pie valsts prezidentes Pakas Gunhje impīčmenta.

Seulas Centrālā apgabala tiesa piektdien apmierināja prokuratūras lūgumu noteikt drošības līdzekli apcietinājumu Ļi, kurš tiek turēts aizdomās par kukuļdošanu un citiem likumpārkāpumiem saistībā ar korupcijas skandālu.

"Ir atzīts par nepieciešamu apcietināt [Ļi Džējonu], ņemot vērā no jauna pievienotu kriminālapsūdzību un jaunus pierādījumus," paziņoja tiesas preses sekretārs.

Prokuratūra var apcietināt "Samsung" mantinieku uz laiku līdz 20 dienām pirms oficiālu apsūdzību izvirzīšanas.

48 gadus vecais Ļi ir firmas "Samsung Electronics" uzraudzības padomes priekšsēdētāja vietnieks un konglomerāta "Samsung Group" uzraudzības padomes priekšsēdētāja Ļi Kunhi vienīgais dēls.

Tiesa janvārī noraidīja prokuratūras lūgumu noteikt Ļi drošības līdzekli apcietinājumu, paziņojot, ka tam nav pietiekama pamatojuma.

Īpašā prokuratūras grupa, kas izmeklē korupcijas un ietekmes izmantošanas skandālu, tagad ir ieguvusi vairāk pierādījumu lietai pret Ļi. Pirmdien viņš vēlreiz tika izsaukts uz nopratināšanu prokuratūrā.

Dienvidkorejas parlaments 9.decembrī nobalsoja par Pakas impīčmentu, jo viņa iesaistīta korupcijas skandālā, ko izraisīja ziņas, ka viņa esot izdarījusi spiedienu uz lielajiem uzņēmumiem, lai tie ziedotu desmitiem miljonu eiro vērtas summas prezidentes draudzenes Čojas Sunsilas vadītajiem fondiem.

Paka tiek vainota arī slepenu dokumentu nodošanā Čojai, kas neieņem nekādus oficiālus amatus un kurai attiecīgi nav dotas piekļuves tiesības slepenai informācijai. Čoja arī ietekmējusi politiskus lēmumus, tostarp amatpersonu iecelšanu.

"Samsung" ir lielākais ziedotājs Čojas fondiem un tiek turēts aizdomās arī par Čojas meitas jāšanas treniņu sponsorēšanu Vācijā apmaiņā pret pakalpojumiem.

Prokurori apgalvo, ka Ļi devis Pakai un Čojai kukuļus 43 miljardu vonu (35,4 miljonu eiro) apmērā, lai iegūtu valsts atbalstu pretrunīgi vērtētajai divu "Samsung" kompāniju apvienošanai 2015.gadā. Viņi arī tur Ļi aizdomās par naudas piesavināšanos un nepatiesu liecību došanā zem zvēresta parlamenta sēdē decembrī.

"Samsung" tik tikko panāca akcionāru piekrišanu šīs grupas kompāniju "Samsung C&T" un "Cheil Industries" apvienošanai.

Apvienošanās pretinieki uzskata, ka tā netaisni devusi labumu "Samsung" dibinātāju ģimenēm, kaitējot mazākuma akcionāriem. Tomēr Nacionālais pensiju dienests, kas ir trešais lielākais pensiju fonds pasaulē un liels "Samsung" akcionārs, atbalstīja šo apvienošanos.

Prokurori veikuši kratīšanas vairākos "Samsung" birojos un Nacionālajā pensiju dienestā, kas atrodas Dienvidkorejas Labklājības ministrijas pakļautībā.

LETA/Foto: AP/LETA/Scanpix 

Tēmas