Auto un tehnoloģijas
2024. gada 26. februāris, 11:12

Auto ziņas: no kā gatavots "Volvo" jaunākais elektromobilis EX30?

Jauns.lv

Elektriski "Volvo" nav jaunums, bet šodien mēs brauksim ar patiešām ko neredzētu un ārkārtīgi interesantu elektromobili. Tas ir "Volvo" EX30.

Nedaudz garāks par 4 metriem un 20 centimetriem, EX30 patlaban ir mazākais un dizainā izaicinošākais Volvo Cars modelis, kāds pieejams tirdzniecībā. Pieejams tikai un vienīgi elektrisks, turklāt ar vienu vai diviem motoriem, tehniski EX30 ir elektromobiļu Zeekr X un Smart #1 radinieks - jo ražots uz "Geely" platformas Ķīnā. Šī gada vidū EX30 ražošanu uzsāks arī "Volvo" rūpnīca Beļģijā.

"Volvo" uzsver, ka EX30 ražošanā izmantota neierasti liels pārstrādāta alumīnija, tērauda un plastmasas īpatsvars. Turklāt nekur nav teikts, ka tai plastmasai jānāk no automašīnām. EX30 ir minimālisma kalngals. Pašaizliedzīgo atteikšanos no jebkādiem kloķiem un pogām varētu apskaust pat "Tesla". Stūre regulējas tikai manuāli. Sēdekļiem gan ir elektriska regulēšana, taču kloķis ir tikai viens! Bez pieskaršanās ekrānam EX30 nevar pat atdarīt cimdu kastīti, kas šeit atrodas pa vidu. Sānu spoguļu regulēšana arī notiek caur skārienjutīgo ekrānu.

foto: Ekrānuzņēmums
"Volvo" uzsver, ka EX30 ražošanā izmantota neierasti liels pārstrādāta alumīnija, tērauda un plastmasas īpatsvars.

Sasper jods, bet te grozās nevis stikliņš, bet viss spogulis! Un - tas ir ļoti patīkams Volvo. Salons ir plašs un gaišs, stūre patīkama un gaita daudz daudz komfortablāka nekā varētu gaidīt no 20 collu ratiem ar plānplānām riepām. Tikai trūcīgais vietas piedāvājums aizmugurē nodod EX30 patiesos izmērus, kas šajā ziņā maz atšķiras no piemēram, "Renault Megane" E Tech."