foto: Paula Čirkste/LETA
"Omniva" pieļauj iespēju nodrošināt daļu pasta pakalpojumu
Muzikants norādīja - ja "Latvijas pasts" būtiski sašaurinās savu tīklu, tad tas vairs ne ar ko būtiski neatšķirsies no citiem komersantiem.
Bizness un ekonomika
2024. gada 8. februāris, 07:27

"Omniva" pieļauj iespēju nodrošināt daļu pasta pakalpojumu

Jauns.lv / LETA

SIA "Omniva" neizslēdz iespēju piedalīties nākamajā konkursā par universālā pasta pakalpojuma nodrošināšanu Latvijā, intervijā aģentūrai LETA sacīja SIA "Omniva" valdes loceklis Gusts Muzikants.

Viņš papildināja, ka patlaban konkursā par universālā pasta pakalpojuma nodrošināšanu ir uzvarējis "Latvijas pasts" un līgums par tā nodrošināšanu ir spēkā līdz 2026.gada 31.decembrim.

"Mēs neizslēdzam iespēju, ka mēs varētu piedalīties nākamajā konkursā. Protams, būs jāvērtē, kādi būs līguma nosacījumi, ko no universālā pasta pakalpojuma sniedzēja sagaidīs un cik tas maksās. Taču es šādu iespēju neizslēdzu," norādīja Muzikants.

Savukārt, komentējot to, kad par šo jautājumu varētu lemt, viņš norādīja, ka sākumā "Omniva" vērtēs, kāds kopumā nākamajā periodā būs universālā pasta pakalpojuma grozs, kvalitātes prasības un nosacījumi, kas ir jāizpilda.

"Par šo jautājumu pašlaik ir plašas diskusijas, un mēs no sākuma sagaidīsim, ar ko beigsies šīs diskusijas. Tad, kad tas būs izdarīts, mēs būsim gatavi šo iespēju izvērtēt. Es pieļauju, ka tas nebūs ātrāk par 2025.gadu. Mēs Satiksmes ministrijai esam iesnieguši arī savus ieteikumus. Redzēsim, kā tas attīstās un kādi būs nosacījumi nākamajam konkursam. Ja tie mums kā uzņēmumam būs interesanti, mēs neizslēdzam iespēju, ka piedalīsimies konkursā," norādīja Muzikants.

Vienlaikus Muzikants norādīja - ja "Latvijas pasts" būtiski sašaurinās savu tīklu, tad tas vairs ne ar ko būtiski neatšķirsies no citiem komersantiem.

"Un tādā gadījumā citiem tirgus spēlētājiem var sākt kļūt interesanti piedāvāt tādus pakalpojumus, kurus tie pašlaik nesniedz un nodrošina tikai "Latvijas pasts". Tādēļ "Latvijas pastam" šāds lēmums pat savā ziņā ir risks," piebilda Muzikants.