“Balticovo” cāļiem Iecavā būs jauna novietne
foto: Publicitātes foto
Jaunputni Balticovo novietnē.
Bizness un ekonomika

“Balticovo” cāļiem Iecavā būs jauna novietne

Jauns.lv

Paplašinot savu darbību, A/S “Balticovo” sadarbībā ar projektēšanas un inženierijas biroju “SEP” uzsākuši darbu pie jaunas novietnes būvniecības jaunputniem Iecavā, Bauskas novadā. Jaunputni jeb cāļi jaunajā novietnē tiks audzēti ārpus sprosta apstākļos.

Iecavā “Balticovo” ir jau septiņas jaunputnu novietnes un jaunā novietne cāļiem būs pēc skaita astotā. Tā tiks būvēta atbilstoši mūsdienu dzīvnieku labturības, energoefektivitātes un vides drošības standartiem un Latvijas normatīvajiem aktiem. Jaunajā novietnē divos līmeņos varēs izmitināt gandrīz 186 000 cāļu. Būvniecības teritorijas apmērs ir 2500 m2, taču, ņemot vērā, ka novietne tiks būvēta divos stāvos, tad kopējā jaunās cāļu novietnes apbūves teritorija sasniegs 5 000m2.

Solis tālākai attīstībai

“Balticovo” kā Ziemeļeiropā lielākais olu un olu produktu ražotājs turpina attīstīties, tāpēc jaunas cāļu novietnes būvniecība ir attīstības diktēts solis,” norāda “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans, “mums ir svarīgi, lai novietne jeb kūts atbilstu ne tikai mūsdienu prasībām, bet tā būtu arī moderna un tehnoloģiski aprīkota novietne, kas atbilstu augstākajām dzīvnieku labturības prasībām.”

Tā kā jaunās novietnes būvniecībā svarīgu lomu spēlē termiņu un padarīto darbu kvalitāte, “Balticovo” jaunās novietnes būvniecību veiks sadarbībā ar vienu no vadošajiem Latvijas projektēšanas un inženierijas birojiem - “SEP”.

“Esam jau līdz šim sadarbojušies ar “SEP” dažādu objektu projektēšanā un būvniecībā, tostarp biogāzes rūpnīcas izveidē, tāpēc arī šoreiz sadarbība ir likumsakarīga,” projektēšanas biroja izvēli skaidro uzņēmuma vadītājs.

Moderna cāļu novietne

Kā norāda "SEP" ģenerāldirektors Jans Ratkevičš, plānotā “Balticovo” jaunputnu novietne sastāvēs no diviem tehnoloģiskajiem līmeņiem, kur katrā līmenī izvietota tehnoloģija cāļu turēšanai. Jaunputnu novietnes projekts paredz betona laukumu izbūvi pie kūtsmēslu savākšanas konveijera, gar ēkas cokolu izbūvēt betona bruģakmeņs seguma apmales, esošo segumu atjaunošanu virs iebūvētajām inženierkomunikācijām, zālienu ierīkošanu un atjaunošanu, kā arī inženiertīklu izbūvi jaunputnu novietnes vajadzībām.

Tāpat novietnes projektā plānoti mūsdienīgi un ilgtspējīgi energoefektivitātes, dzīvnieku labturības un drošības risinājumi. “Vēlos uzsvērt, ka novietnes būvniecība paredz ne tikai videi saudzīgu putnu novietni pēc tā nodošanas ekspluatācijā, bet pat būvniecības procesā ievērot stingrus vides drošības pasākumus, kas pasūtītājam ļaus būt pārliecinātam par ilgtspējīgu un video draudzīgu projekta realizāciju,” norāda Jans Ratkevičš.

Latvijas projektēšanas un inženierijas birojs SEP (A/S “Siltumelektroprojekts”) ar tā 70 gadu pieredzi nodrošina visaptverošus civilās un industriālās inženierijas risinājumus gan Latvijā, gan pasaulē.

Birojā darbojas vairāk nekā 40 inženieru komanda, kuri pārstāv 8 dažādas inženiertehniskās nodaļas, un tas ļauj SEP nodrošināt kvalitatīvu un efektīvu būvniecības projektu izstrādi. To apliecina biometāna ražošanas rūpnīcu, koģenerācijas staciju, atomelektrostaciju projektēšanas, uc. civilās un industriālās inženierijas uzsāktie un realizētie projekti Latvijā, ES valstīs un ASV.