Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Auto ziņas: "Nissan Leaf" pret "Cupra Born". Jaunāks ne vienmēr nozīmē vajadzīgais pirkums

Auto un tehnoloģijas
2023. gada 14. martā 09:48 2023. gada 14. martā 09:48
  Jauns.lv
"Cupra Born" ir izskatīgākais un jestrākais VW grupas elektromobilis, ko vēl arvien var dabūt par salīdzinoši pieņemamu cenu. Bet kas notiks, ja tam pretim noliks pašmāju tirgus līderi un elektromobiļu veterānu "Nissan Leaf", tiesa gan, visjaunākajā, modernizētajā versijā?

Grūti iedomāties atšķirīgāku auto, taču riteņu bāze ir teju identiska, un "Nissan" ir pat garāks par "Cupru". Tas stipri paplašina praktisko pielietojumu, jo dedzīgā "Cupra" gan lepojas ar sporta sēdekļiem standartā, taču aizmugurē ir visai saspiesta. Uz jaunāko elektromobiļu fona "Nissan Leaf" ir pieticīgāks aparāts. Bāzes komplektācijā aprīkots ar mazu 39 kWh bateriju, uz dueli Biķernieku trasē tas ieradās izpildījumā e+ ar 59 kilovatstundām un jaudīgāku, 214 ZS motoru.

Kas tad īsti ir labāks - "Cupra Born" vai pragmatiskais "Nissan Leaf"? (Foto: Ekrānuzņēmums)

Tāds "Leaf" maksā starp 38 un 43 t. eiro, šis - apaļus 40. Bet, ja domājat, ka "Nissan Leaf" met pakaļ ar milzu atlaidēm, jūs maldāties. Vairāk nekā piecus gadus pēc iznākšanas otrās paaudzes "Leaf ir" tāds deficīts, ka šo elektromobili nācās aizņemties no auto abonēšanas platformas "Renti". "Cupra Born" nemaz nav mežonīgi jaudīgāks - 231 ZS un par 0,3 sekundēm ašāks paātrinājums līdz 100 km/h. Taču elektromobiļa platforma ir daudz jaunāka un modernāka, baterija - lielāka, un tai ir termālais menedžments, kāda "Leaf" joprojām nav - ja baterija auksta, uzlāde ir lēna, vasarā - otrādi. "Leaf" degunā joprojām slēpjas "Chademo" standarta lādētājs, kas nespēj uzņemt vairāk par 46 kW (par piemaksu e+ Tekna - 100 kW), kamēr "Cupras" maksimālā elektrouzņēmība sasniedz 138 kW. Ja pie lādētāja ir rinda, laika trūkst, un tas ir vismaz 150 kW lādētājs, "Born" saviem nākamajiem kilometriem spēcināsies daudz ātrāk.

Tāda pati nevienlīdzība valda AC jeb maiņstrāvas uzlādē. Taču, ja "Leaf" lieto tikai pilsētā vai piepilsētā, un uzlādes ilgumam nav nozīmes, viss ir kārtībā. Turklāt ar 56 400 eiro, no kuriem 9000 eiro veido dažādas "ekstras", "Born" ir iespaidīgi dārgāks par "Leaf", kas e+ "N-Connecta" komplektācijā maksā vien nedaudz virs 40 000, neskaitot valsts subsīdīju. Kas tad īsti ir labāks - "karstā" hečbeka elektriskais analogs ar klasisko piedziņu "Cupra Born" vai pragmatiskais "Nissan Leaf", ko japāņi nelaiž un nelaiž pensijā par spīti jaunākiem modeļiem?

Citi šobrīd lasa

"Valkātas preces Latvijā uzskata par kaunu" - modele Nastya Choo radījusi konkurentu "Andelei Mandelei"
Vai sezona Latvijā beigusies? Slēpošanas trašu pārstāvji komentē turpmākās perspektīvas
Jauns.lv Saragosā. "Te var pateikt arī ko indīgu,” Blūms atceras vietējos līdzjutējus
Pievienot komentāru