Vai uzlādes laikā jāizslēdz viedtālrunis: kliedējam populāro mītu
Viedtālruņa uzlādēšana ir šķietami triviāls un ikdienišķs process, ko veicam regulāri, brīžiem pat vairākas reizes dienā. Internetā ļoti populārs ir uzskats, ka telefons ātrāk uzlādēsies, ja to pirms pieslēgšanas kontaktligzdai izslēgs. Vai tā tiešām ir?
Loģika ir vienkārša – viedtālruņa uzlādēšana izslēgtā stāvoklī palielina tā efektivitāti, jo neprasa papildu enerģijas patēriņu.
Vai tiešām izslēgts viedtālrunis ātrāk uzlādējas?
Tomēr pat miera stāvoklī, stāvot uz galda bez darbību veikšanas, viedtālrunis turpina pildīt veselu klāstu dažādu procesu:
- Wi-Fi;
- Bluetooth;
- NFC;
- mobilie sakari;
- paziņojumu pieņemšana;
- lietojumprogrammu fona darbība;
- satura atjaunināšana;
- pielikumu atjaunināšana;
- meklē tīklu.
Protams, tas viss prasa resursus, arī akumulatora enerģiju. Tāpēc, uzlādējot viedtālruni ieslēgtā stāvoklī, tam jāpapildina ne tikai trūkstošā enerģija, bet arī jākompensē fona procesu radītie mikrozudumi.
Tomēr šeit ir nevis viens, bet pat divi "bet"
Pirmkārt, visi procesi, kas notiek jūsu ierīcē fona režīmā, kad tā ir neaktīva, ir ļoti ekonomiski. Gan "iOS", gan "Android" operērtājsistēmas sākotnēji tika izstrādātas tā, lai minimizētu enerģijas patēriņu uzdevumu veikšanai fona režīmā.
Citādi tas būtu dīvaini, ja ierīce izlādētos pati par sevi nakts laikā tikai dēļ atjauninājumu pārbaudes sociālajos tīklos. Lai gan reizēm tas var notikt, tomēr tas drīzāk ir rets izņēmums, jo normālos apstākļos tā nedrīkst notikt, raksta UNIAN.
Un, otrkārt, dažiem telefonu modeļiem ir ātrās uzlādes funkcija, kas darbojas tikai tad, ja aparāts ir ieslēgts. Šādā gadījumā telefona izslēgšana var palēnināt uzlādes procesu vai novest pie tā, ka ātrā uzlāde nedarbosies.
Kopumā, ja izmantojat oriģinālo lādētāju un jums nav problēmu ar ātro uzlādi, tad lielas nepieciešamības izslēgt telefonu uzlādes laikā nav.