Auto ziņas: cik lielu bateriju tu gribi? Pirmais brauciens ar jauno Kia Niro
Kia Niro nepazīstam citādi kā elektrisku. Tas bija viens no pirmajiem Kia elektromobiļiem mūsu tirgū. Pienācis laiks modernizācijai. Esam atbraukuši uz Vāciju, lai izbraukt ar jauno Kia Niro un arī e-Niro.
Kia Niro trīnīšu metienā ir ne vien 100% elektromobilis, bet arī pēc vaiga un izmēra līdzīgs pašuzlādes un lādējamais hibrīds. Kā tos atšķirt? Elektromobilim uzlādes ligzda ir priekšā.
“Uz to ka elektriskais modelis ir svarīgākais, norādas jauda. Elektriskā mašīna ir visjaudīgākā,” stāsta Normunds Avotiņš.
150 kW jeb 204 ZS. Nākamais rindā ir plug in hibrīds ar 183 ZS summāro jaudu.
“Būtībā iznāk, ka šis ir t.s. karstā hečbeka analogs, taču nevienā hot hatch neatradīsiet ko tādu. Priekšā ir "frunk".”
Par spīti ekstravagantajam dizainam, kam nav nekā kopīga ar gludeni noapaļoto priekšteci, jaunais Kia Niro nemaz nešokē. Normāla 2022. gada automašīna, kas no aizmugures atgādina te veco Ford Focus, te Volvo, te Hyundai - stāvo lukturu dēļ.
“Runājot par lukturiem - aiz šī paneļa ir aerodinamiska atvere. Lai uzlabotu gaisa plūsmu, tērētu mazāk enerģijas, un kas zina, varbūt ziemā aizmugure tik ātri nekļūs netīra.
Ja elektromobilis nav domāts 2 sekundēm līdz 100 km/h, mēs no tā gaidām pāris lietas. Lai tas pēc iespējas tālāk tikt ar vienu uzlādi, un te tas ir - 337 km. Mēs gribam, lai tas arī kaut ko iet, kad nospiež pedāli. Gribam lai ir kluss un līgans, jo tas taču tika solīts. Ar normālām riepām un mīkstu stūri Kia e-Niro visu izpilda.”
Riepu izmērs ir kā parastam krosoveram, savukārt disku zīmējums atsauc atmiņā baltu ornamentus. Salonā gan tādu nav.
“Jaunais Kia eNiro līdzinās EV6 ar kaut ko no Kia Sportage.”
Divi savienoti ekrāni, duālo funkciju klimata un audio bloks, apaļa tranmisijas ripa, stūres leņķis mazliet kā furgonam un modernā "vegānā" sēdekļu apdare - jā tas viss jau redzēts Eiropas Gada auto!
“Nu jā. Elektriskā mašīna ir laba, bet gribētos izbraukt ar vēl kaut ko. Vajadzētu nospiest pedāli kādā no hibrīdiem.”
Testa braucienu vēlējāmies turpināt ar lētāko no visiem - Niro hibrīdu. Tāpat kā plug in, tas aprīkots ar lustīgu 1,6 l turbodzinēju. Elektromotors gan ir divreiz vājāks, tāpēc arī summārā jauda neraisa jūsmīgas trīsas - 141 ZS. Uz autobāņa gan milzu atšķirību nemana, jo visu trīs Niro maksimālā ātruma griesti izbūvēti turpat aiz 160 km atzīmes.
“Atliek izlemt kādas Niro jums der. Tas atkarīgs no tā cik lielu bateriju jūs gribat. Ja petiek ar 1 kWh, uz priekšu, ja vairāk elektrības tad 11 kWh, ja iet uz maksimumu tad visas 65 kWh. un ne grama benzīna.”
Bremžu rekuperācijas sistēma kļuvusi tik efektīva, ka pastāv reāls risks sarūsināt bremžu diskus, jo tie netiek lietoti vai tiek lietot reti.
“Tāpēc Kia izdomāta interesanta sistēma. Ja 5 sek tur autohold pogu tad ieslēdzas brake disc cleaning.”
Kia Niro prezentācijā jau atkal pavīdēja jautājums, kāpēc tik spītīgi turēt to krosovera ādā. Zemāks auto būtu vieglāks un ekonomiskāks. Atbilde meklējama aizmugurējos sēdekļos.
“Tikai un vienīgi apsēžoties aizmugurē var ieraudzīt cik ekstravagantas formas atzveltnes ir priekšējiem sēdekļiem. Te ir arī lādētāji. Riteņu bāze ir 2,7 metri. Pietiekami daudz vietas 4 pieaugušiem. Tas ir ieguvums no krosovera virsbūves.”