Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto

Ukraiņu alu tagad brūvē Beļģijā

Bizness un ekonomika
14. maijā 08:26 2022. gada 14. maijā 08:26
  Kas Jauns Avīze
Beļģijas alus koncerns "InBev", kas ražo "Leffe", "Stella Artois", "Jupiler" un citus miestiņus, laiž tirgū ukraiņu alu "Černigovskoje". Pašā Ukrainā tā brūvēšanu pārtraucis karš, un tagad ražošana pārcelta uz Lēvenu Flandrijā.

"Čerņigovas" alus no maija vidus būs nopērkams Beļģijas lielveikalos, bāros un restorānos, to jau var atrast Lielbritānijas veikalu plauktos un no maija sākuma Nīderlandē. Visus ienākumus no šā alus pārdošanas ziedos labdarībai, koncerns plāno pārskaitīt Ukrainas humānās palīdzības organizācijām vismaz piecus miljonus eiro, vēsta "The Brussels Times".

Alus ir pildīts skārdenēs, kuras rotā sirds Ukrainas karoga krāsās un uzraksts "Ikviens var sniegt humāno palīdzību Ukrainai". Ierosme par ražošanas pārcelšanu pieder kompānijas Ukrainas personālam, kuram bija jāevakuējas, glābjoties no Krievijas armijas apšaudēm.

Ukrainas aldari, kas bija spiesti pamest savas mājas, radījuši arī pretestības miestiņu Resist. Pēc viņu receptes jauno alu brūvē vairākās Eiropas valstīs, abās Amerikās, Austrālijā. Šī ierosme ir daļa no projekta "Wartime cuisine" – "Kara laika maltīte".

Tikmēr Šveices uzņēmums "Drink For Peace" ("Dzer par mieru") atbalsta Ukrainu, izlaižot tās prezidenta Volodimira Zelenska vārdā nosauktu degvīnu "Vodka Zelensky". Visus ienākumus no pārdošanas ziedo, lai atbalstītu ukraiņus, kuriem tas nepieciešams, un valsts atjaunošanai. Sākta arī kampaņa "#DrinkForPeace", lai vāktu līdzekļus Ukrainas atjaunošanai un miera nostiprināšanai.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti no Zaporižjas apgabala izveduši 300 tonnas graudu 28
Viktorija Bekhema teic, ka Deividam patīk viņas jaunais izskats. Tievums palicis vecmodīgs
FOTO: ļaudis ierodas uz "Dons Žuans" pirmizrādi Latvijas Nacionālajā operā 6
Pievienot komentāru