Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Attēlā, kas uzņemts 2022. gada 9. maijā, redzamas iekārtas, ko ekspluatē GCA (Gas Connect Austria) un TAG (Trans Austria Gas Pipeline) vienā no lielākajiem starpsavienojumu gāzes mezgliem Eiropā Austrijā. (Foto: AFP/Scanpix)

Caur Ukrainu samazinājies Krievijas gāzes piegāžu apjoms Eiropai 1

Bizness un ekonomika
11. maijā 13:40 2022. gada 11. maijā 13:40
  Jauns.lv / LETA
Krievijas gāzes piegāžu apjoms Eiropai caur Ukrainu trešdien samazinājies pēc tam, kad Kijiva paziņoja, ka aptur daļu no Krievijas gāzes tranzīta uz Rietumeiropu Luhanskas apgabalā.

Krievijas valsts kontrolētais gāzes gigants "Gazprom" ziņu aģentūrai TASS norādīja, ka trešdien Eiropai piegādātās gāzes apjoms caur Ukrainu veido 72 miljonus kubikmetru, salīdzinot ar 95,8 miljoniem kubikmetru otrdien.

Ukraina otrdien paziņoja, ka okupācijas dēļ nav iespējams piekļūt mezglpunktam Sohranovkā, taču solīja uz laiku novirzīt gāzes plūsmu pa citiem tranzīta maršrutiem.

Trešdien publiskotie dati liecina, ka gāzes plūsma mezglpunktam Sohranovkā ir pilnībā apstājusies, bet kāpums citā tranzīta maršrutā nav pietiekams, lai kompensēto šo kritumu.

Eiropa ir bijusi satraukta par gāzes piegādēm, kopš Krievija 24.februārī sāka pilna apjoma iebrukumu Ukrainā. Daudzas Rietumeiropas valstis grib Krieviju ekonomiski sodīt par šo iebrukumu, bet tām nav alternatīvu Krievijas gāzes piegādēm.

Maksājot par šīm piegādēm, tās nodrošina finansējumu Krievijai.

Kopš kara sākuma ir bijušas bažas, ka Krievija varētu apturēt gāzes piegādes Eiropai, bet līdz šim tas nav noticis. Liela daļa no šīm piegādēm tiek nodrošināta pa cauruļvadu "Nord Stream 1", kas uzbūvēts Baltijas jūras dzelmē.

Saskaņā ar līgumiem, tranzītā caur Ukrainu ir atļauts piegādāt līdz 109 miljoniem kubikmetru gāzes dienā.

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; okupanti runā par referendumu Hersonā 35
"Tas ir jāizpilda bez kādiem attaisnojumiem!" - fitnesa trenere Nika Linde arī seksā ir par disciplīnu 2
Divas pasaules: par atšķirību starp Latvijas un padomju armijām 7
Pievienot komentāru