Auto ziņas: kā padarīt auto aizsardzību aizraujošu?
Viens no vēsturiski drošākajiem veidiem kā pasargāt auto, ir sēta. Autonams izdomājis, kā uzbūvēt ap auto virtuālo sētu. Kā tas notiek, tūlīt pastāstīsim.
Klientu telpā uzreiz pamanu jaunu banneri ar nosaukumu Car Point. Kas tas ir, Autoziņām stāsta GPS biznesa vadītājs Jānis Strazdiņš.
“Auto aizsardzība ir garlaicīga. Mēs to izbaudām tikai tad, kad kaut kas ir noticis,” apgalvo Strazdiņš.
Tomēr Car Point ir kas vairāk nekā parasta signalizācija vai imobilaizers.
“Kad tu savu auto kaut kur apstādini, mēs uztaisām tādu kā virtuālu sētu. Ja auto izkustas ārpus, tad tu saņem telefonā ziņu. Ar CarPoint mēģinājam izdarīt to, ka pat tev mājās esot, varam informēt ka auto ir izkustējies un kaut kas ir noticis.”
Pēc darbības principa sistēma līdzinās autoparku uzraudzības vai GPS sekošanas sistēmai, taču izstrādāta privāto lietotāju ērtībai.
“Šis produkts domāts privātpersonām, neatkarīgi vai auto ir jauns vai vecs.”
Uzstādīšana arī nav sarežģīta.
“Uzstādīšana aizņem 40 min. To var izdarīt Autonamā vai jebkur Latvijā, par to nebūs papildus jāmaksā.”
Car Point nevajag nedz pulti, nedz slepenās pogas. Viss notiek viedtālrunī.
“Viss notiek caur telefonu nekas nav vajadzīgs.”
Ja nu vienīgi lejuplādēt aplikāciju attiecīgajai viedtālruņu platformai.
“Uzreiz pēc uzstādīšanas saņemsiet e-pastā ziņu. Adresi, kur ielādēt aplikāciju un savas paroles. Tikko saņemsiet auto, varēs izmantot uzreiz.”
Car Point darbojas visā Eiropā. Lai gan galvenā ir drošības funkcija, piesaiste GPS ļāvusi izveidot arīo citas funkcijas.
“Vēl mēs varam nofiksēt strauju paātrinājumu un bremzēšanu. Viena lieta ir tavas finanses, degviela. Otrs ir attieksme pret dabu. Tu ātrāk deldē riepas. Jāpērk jaunas, tas ir pret dabu. Eko braukšanu ko var ietekmēt.”
“Tā kā uzstādīšana ir viegla, es pāris dienas izmēģināju, Sākumā bija tikai interesanti, līdz ieskatījos sava braukšanas stila pierakstos. Man likās, ka braucu kā vienmēr. Ko es tur varu ietaupīt? Pēc tam attaisīju - mīļo stundiņ, kāpēc tik slikti? Un tad sākās tas kas notiek, kad cilvēki nopērk elektromobili. Viņi sāk sacensties paši ar sevi. Man ar CarPoint notika tāpat,” pieredzē dalās Normunds Avotiņš.
“Tas kļūst vēl interesantāk, kad es kādam iedodu savu auto. Tas ir bērns vai cits, paskatīties kāds ir ātrums un kur viņš brauc,” piebilst Jānis Strazdiņš.
Uzstādot Car Point visiem ģimenes transportlīdzekļiem, var izveidot tādu kā mini autoparka uzraudzību.
“Jā var savienot visus auto vienā profilā - bērni, vecāki, lai vieglāk uzraudzīt. Iekārtai ir īpaša funkcija, kas var noderēt kritiskās situācijās.
Ja ierīce fiksē strauju sitienu, kas iespējams ir sadursme, tad varam nosūtīt SOS ziņu uzticības personai. Tā saņems info ar koordinātēm, stundu varēs sekot līdzi atrašanās vietai.”
“Vēl var paskatīties akmumulatora līmeni. Tas ir svarīgi ziemā un ja auto nav tikko no salona. Vai tu šajā rītā varēsi auto iedarbināt.”
Bet pag! Ja jau pieslēgšana ir tik vienkārša, kāpēc aprobežoties tikai ar automašīnu?
“Ja tas ir auto, tad tiek paņemta barošana, un vēl piefiksējam aizdedzi.”
Patiesībā Car Point var uzstādīt jebkuram spēkratam vai pat pašgājējai ierīcei.
“Tas var būt zālespļāvējs. Jebkas kam ir akumulators. Tas var būt motocikls, kvadracikls, jo tie ir dārgi.”