Uzņēmēji lūdz Straujumu izstrādāt nodokļu politikas stratēģiju
Vakar tiekoties ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LRTK) pārstāvji lūguši pēc iespējas ātrāk izstrādāt nodokļu politikas stratēģiju, lai uzņēmējiem atvieglotu nākotnes attīstības plānošanu, informēja LRTK pārstāve Rūta Grikmane.
Pēc LRTK domām, šāda stratēģija garantētu iepriekš paredzamu sistēmu. Patlaban daudzi uzņēmēji nejūtoties droši par izaugsmes iespējām nākotnē, jo notiek cīņa par palikšanu tā sauktajā baltajā sarakstā, ēnu ekonomikas daļai kļūstot konkurētspējīgākai.
Tāpat LRTK locekļi Straujumai uzsvēruši, ka ir būtiski turēties pie vienošanās par iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes pakāpenisku samazināšanu, kā to paredz vienošanās ar Finanšu ministriju. Gadījumā, ja tā netiek pildīta, netiek ievēroti vairāki likumi, atgādinājuši uzņēmēji. LRTK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš minējis, ka risinājums varētu būt jau pieminētā nodokļu politikas stratēģija, kurā būtu noteikts, kā samazināt darbaspēka nodokļus un izveidot sistēmu kopumā tā, lai vietējais bizness un investori uz to varētu paļauties.
Premjerministres uzmanība vērsta uz to, ka Finanšu ministrijas sagatavotais neapliekamā minimuma projekts nav apspriests ar uzņēmējiem un arodbiedrībām, kā arī citām nevalstiskajām organizācijām. Līdz ar to pastāv riski likumprojekta realizēšanā.
Savukārt Straujuma tikšanās laikā uzsvērusi, ka iestājas par dialogu un uz rezultātu vērstu rīcību, informēja Straujumas preses sekretāre Aiva Rozenberga. Premjerministre pateikusies, ka bijusi iespēja nepastarpināti uzklausīt uzņēmēju viedokļus un ieteikumus par dažādu ministriju darbu un nepieciešamajiem uzdevumiem uzņēmējdarbības veicināšanā, kas ir tik svarīga Latvijas ilgtermiņa izaugsmei.
Savukārt vēlāk, apmeklējot Eiropas un Centrālāzijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru plenārsesiju, Straujuma uzsvērusi, ka valdība jau patlaban savā darbā realizē dialogu ar biznesa un sociālajiem partneriem. Viņa informējusi par šodienas tikšanos ar LRTK un atzina, ka tās laikā pārrunāti valdības līmenī risināmi jautājumi. Tāpat viņa informējusi, ka runāts par to, ka normatīvajos aktos būtu jānostiprina valdības dialogs ar LRTK.
LETA