Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

Kurās nozarēs vakcinēto skaits starp nodarbinātajiem ir visaugstākais, bet kurās - viszemākais?

Bizness un ekonomika
2021. gada 23. novembrī 14:37 2021. gada 23. novembrī 14:37
  Jauns.lv / LETA
Pret Covid-19 vakcinēto skaits starp nodarbinātajiem sasniedzis 89%, kas ir par trim procentpunktiem vairāk nekā nedēļu iepriekš, Ministru kabineta sēdē pavēstīja Ekonomikas ministrijas (EM) Analītikas dienesta vadītāja Dace Zīle.

Vakcinācijas kursu līdz šīs nedēļas sākumam bija pabeiguši 912 737 nodarbinātie.

Analizējot datus pa nozarēm, vakcinācijas aptvere 99% sasniegusi valsts pārvaldes sektorā, veselības aprūpē, izglītībā, izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē. Tikmēr 98% vakcinēti finanšu un apdrošināšanas pakalpojumu nozarē, 95% - tirdzniecībā, lauksaimniecībā un mežsaimniecībā, 93% - informācijas un komunikācijas jomā, 93% - administratīvo apkalpojošo dienestu darbībā.

Zemāka vakcinācija pret Covid-19 ir apstrādes rūpniecībā - 87%, nekustamo īpašumu nozarē - 84%, zinātnisko un tehnisko pakalpojumu nozarē - 83%, būvniecībā - 81%, transporta un loģistikas jomā - 77%, enerģētikas nozarē - 77%, ieguves un karjeru izstrādes nozarē - 74%, savukārt viszemākā aptvere starp apkoptajām nozarēm ir mākslas, izklaides un atpūtas nozarē - 73%.

Tāpat EM apkopojusi statistiku arī par bezdarbnieku vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem. Kopumā bezdarbnieka statusu no 18.oktobra līdz 17.novembrim ieguvušas 9792 personas - no tām 4560 cilvēki jeb 47% bijuši vakcinēti, bet 5232 cilvēki jeb 53% nebija vakcinēti.

Jau ziņots, ka no 15.decembra visiem strādājošajiem, kuri privātajā sektorā darba pienākumus veic klātienē jeb ārpus savas dzīvesvietas, tostarp individuāli, piemēram, mežistrādē un lauksaimniecībā nodarbinātajiem, kravas transportlīdzekļu vadītājiem, apkopējiem, sargiem, tos varēs pildīt tikai, uzrādot vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Saistītās ziņas

Pēc 15. decembra darbs visos būvniecības objektos jāorganizē tikai zaļajā režīmā, norāda Latvijas Būvuzņēmēju partnerība
Bez dokumentiem, bet pelna lielu naudu. Būvnieki vēlas mainīt sistēmu
Neuzsākot vakcināciju pret Covid-19, darbu zaudējis apmēram 1% valsts pārvaldes darbinieku

Citi šobrīd lasa

“Man bija tikai viegls klepus, bet šobrīd nezinu, vai jebkad spēšu atkal strādāt” – atklāts stāsts par “garo Covid” 3
Laboratorijas “uzkārušās” – rindas veido cilvēki, kuri cenšas apzināti inficēties ar Covid-19, lai nebūtu jāveic balstvakcīna 19
FOTO: nakts laikā Rīgas centrā veikta īpaši sarežģīta operācija
Pievienot komentāru