Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pirmais milzis krīt: pieczvaigžņu viesnīca Vecrīgā vairs neuzņems viesus; citi - uz bankrota sliekšņa
Vecrīga, kas vasaras sezonā parasti ir tūristu pilna, šogad bija neierasti klusa. (Foto: LETA)

Pirmais milzis krīt: pieczvaigžņu viesnīca Vecrīgā vairs neuzņems viesus; citi - uz bankrota sliekšņa 16

Bizness
22. septembrī 13:04 2020. gada 22. septembrī 13:04
  Jauns.lv
Pirmais milzis krīt - pieczvaigžņu viesnīca "Pullman Riga Old Town" Vecrīgā vairs neuzņems viesus, medijiem paziņojis uzņēmējs Rolands Pogulis, kurš vienlaikus mudina valdību rīkoties saistībā ar Covid-19 ietekmi uz tūrisma nozari, kas šajā krīzē cietusi ļoti smagi.

Pogulis pauž: "Kā jau zināms, ārkārtējās situācijas Covid-19 iespaidā tūrisma nozare ir cietusi vislielākā apmērā, taču no valdības atbalsts tūrisma nozares saglābšanai nav jūtams – tieši pretēji, tiek pieņemti tādi lēmumi, kas vēl vairāk grauj tūrisma nozares spēlētāju iespēju atveseļoties pēc smagā Covid-19 trieciena."

Par "Pullmann Riga Old Town" situāciju Pogulis saka tā – tas ir signāls valdībai  – ir jārīkojas, citādi drīzumā būs "jāslauka līķīši" un pie šāda scenārija, samazinoties naktsmītņu pakalpojumu sniedzējiem, tik drīz nespēsim atgriezties pie 2019. gada tūrisma rādītājiem, jo vienkārši nebūs kur uzņemt Latvijas viesus.

Savukārt viesnīcas "Libertyhotel.lv" vadītāja Vineta Pogule norāda: “Mēs esam maza viesnīca ar 27 numuriem, taču, redzot kā Vecrīgā kaimiņu lielās viesnīcas ver durvis ciet tūristiem, mums sāk palikt bail. Augustā saņēmām "Altum" grantu darbinieku algām, taču oktobrī tas jau būs beidzies. Vēlētos lielāku valsts atbalstu, esam gatavi atskaitīties par katru iztērēto eiro."

Pogulis arī kritizē Latvijas pozīciju nemainīt kumulatīvo saslimstības rādītāju no 16 uz 50 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju. Pogulis saka: "Visā Eiropā ir konkrēti ierobežojumi, taču attīstīto valstu vadoņi saprot, ka ierobežojumi grauj ekonomiku, tieši tāpēc arī Eiropas Komisija septembra sākumā un Eiropas Parlaments pagājušajā nedēļā aicināja visas dalībvalstis ieviest vienotus Covid-19 izplatības ierobežojumus. Tas atvieglotu cilvēku pārvietošanos pāri robežām bez prasības par pašizolāciju un atdzīvinātu tūrisma un avioindustriju."

Viņš norāda: "Labi, pieņemsim! Bet valsts vīriem taču vajadzētu saprast, ka katrs lēmums, katras izmaiņas vai cieša nostāja noved pie konkrētām sekām. Tad vai nevajadzētu ievērot konsekvenci – ja cieši pieturamies pie esošajiem rādītājiem, tad automātiski uzreiz pieņemam skaidrus lēmumus par atbalsta sniegšanu. Šajā situācijā redzams, ka EK un EP domā par ekonomikas sildīšanu, taču izskatās, ka Latvijas valsts vīri par to pat netaisās domāt.

"Jau atkal esam nonākuši šajā situācijā, kad mēs, tūrisma nozares pārstāvji, esam pamesti un atbalstu varam negaidīt. Tāpat bija ar Covid-19 ārkārtas situācijas sākšanos kopš šī gada marta – atbalsts darbinieku algām "Altum" granta apmērā sekoja tikai augustā – tātad varam secināt, ka lēmuma pieņemšanai par atbalsta sniegšanu nozarei nepieciešami 5 mēneši – turpretī aizslēgt robežas, vai noteikt jaunus ierobežojumus varam pāris dienās. Tas nav normāli! Šādos apstākļos pie katra lēmuma ir jāizvērtē riski un jāpieņem atbilstošas darbības, lai uzņēmēji spētu paļauties uz valsti, kurai tie maksā nodokļus," sašutis ir uzņēmējs.

Hosteļa "Doma Hostel" vadītāja Aelita Pogule: ""Doma Hostel" Vecrīgā darbojās kopš 2007. gada, pārdzīvojām pasaules finanšu krīzi, ir bijuši gan grūti laiki, gan veiksmīgi gadi, taču pagājušajā mēnesī pieņēmām lēmumu “Doma Hostel” aizvērt apmeklētājiem, jo vienkārši vairs nespējām uzturēt telpas – apzinoties piedevām, ka tuvojas ziema un apkures sezona, sapratām, ka nespēsim vairs turpmāk pašu spēkiem uzturēt hosteli."

"Ir nepieciešami strauji atbalsta pasākumi tūrisma nozares uzņēmējiem un nozarei kopumā. Baltijas robežas atkal ir ciet, un tie paši tūristi no Lietuvas un Igaunijas, kas kaut nedaudz atviegloja viesnīcu dzīvi jūlijā un augustā, tagad, tieši pirms apkures sezonas, ir pazuduši. Uzņēmēji vairs nevar atļauties ņemt aizņēmumus, tāpat arī nav īsti godīgi, ka uzņēmējiem, lai izdzīvotu, jāņem aizņēmumi, kad Latvijas valdība ar saviem lēmumiem tos nostāda šādā neapskaužamā situācijā. Manuprāt, grantu veidā nepieciešams balstīt tūrisma nozares uzņēmumus, nevis tikai darba algu segšanai, bet arī nomas maksas, nodokļu, komunālo maksājumu daļējai segšanai, kam par pamatu varētu būt 2019. gada apgrozījums. Piešķirot grantu vismaz 30% apmērā no iepriekšējā gada apgrozījuma un liekot atskaitīties par izlietojumu konkrētām pozīcijām, varētu vismaz daļēji glābt tūrisma nozares spēlētājus. Šī ir Force Majeure situācija, kuras uzturēšanā galveno lomu spēlē Latvijas valdība," viņa saka.

"Visi saprot un apzinās iemeslus, kādēļ Latvija uztur kumulatīvo rādītāju slieksni – šis nav aicinājums to vispār atcelt, bet gan lūgums “atvērt acis” un paskatīties, kas notiek apkārt, uzturot šādas augstas prasības un attiecīgi nekavējoties rīkoties, atbalstot grūtībās nonākušos uzņēmējus," norāda Pogulis.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: "pieradināts" aligators atgādina, kāpēc plēsoņām nevajadzētu līdz galam uzticēties 2
Santas Zāmueles jaunais vīrs esot bankrotējis
Lietuvā pirmo reizi diennaktī vairāk nekā 1000 jaunu Covid-19 gadījumu 5
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

Смелое декольте и золотые сапоги: Наташа Королева появилась перед поклонниками без юбки