Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Finanšu ministrs Jānis Reirs. (Foto: LETA)

Reirs: "Uzņēmumi saka, ka banku attieksme šobrīd ir ļoti normāla" 2

Bizness un ekonomika
9. aprīlī 08:48 2020. gada 9. aprīlī 08:48
  Jauns.lv / LETA
Uzņēmumiem bankas apturējušas aizdevumu pamatsummas atmaksu 270 miljonu eiro apmērā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" pavēstīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Viņš norādīja, ka pirmās nedēļas laikā bankas uzņēmumiem ir apturējušas kredītu pamatsummas atmaksu 3500 līgumiem ar kopējo summu vairāk nekā 270 miljoni eiro.

"Situācija ir krasi mainījusies un arī uzņēmumi saka, ka banku attieksme šobrīd ir ļoti normāla," teica ministrs, komentējot iepriekš vēstīto, ka bankas uzņēmumiem izvirzījušas nepamatotas prasības attiecībā uz garantijām, papildus nodrošinājumu un procentu pārskatīšanu.

Arī Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks iepriekš uzsvēra, ka Covid-19 dēļ bankas nedrīkst pārcenot kredītus. "Pašreizējā brīdī Covid-19 dēļ pārcenot kredītus uzņēmumiem un iedzīvotājiem, manuprāt, nedrīkst. Mums visiem ir jābūt solidāriem, lai ekonomiku balstītu," viņš sacīja. 

Kazāks norādīja, ka kredītu pārcenošanu nedrīkstētu pieļaut, jo arī finanšu sektoram ir pieejami atbalsta pasākumi krīzes pārvarēšanai.

Jau ziņots, ka Latvijā līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 izplatības dēļ. 

Citi šobrīd lasa

Dārta Daneviča publisko kopbildi ar Artusu Kaimiņu 7
Bertāns vairs necietīs "aizveries un driblē" attieksmi: latviešu basketbolists ar spēcīgu vēstījumu iestājas par saviem brāļiem 37
“Mārsnēnu” vadītāja apsūdz NMPD epidemioloģisko drošības pasākumu neievērošanā
Skatīt visus komentārus

"Из своего огорода!": Галкин показал, чем его кормит Пугачева

Памела Андерсон рассказала, по каким поводам надевает свой знаменитый красный купальник из 90-х