Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Postimees Grupp/Scanpix Baltics

Igaunijas premjers netic, ka "Rail Baltica" projektu varētu pabeigt laikā 4

Bizness un ekonomika
2019. gada 5. decembrī 20:43 2019. gada 5. decembrī 20:43
  Jauns.lv / LETA
Maz ticams, ka Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" projekts tiks pabeigts paredzētajā termiņā - līdz 2026.gadam, ceturtdien atzinis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Kā viņš ceturtdien izteicies preses konferencē pēc valdības sēdes, šis projekts ir apjomīgs, tāpēc tajā ir daudz problēmu un strīdīgu jautājumu. Šai sakarā viņš pieminējis jauno Eiropas Savienības budžetu un norādījis, ka noteikti gaidāmas diskusijas par projekta finansējumu.

Premjers arī paudis viedokli, ka Igaunijas teritorijā šai dzelzceļa līnijā vajadzēs vairāk pieturu, nekā šobrīd paredzēts.

"Ilemiste, Rapla un Pērnava - tas ir pārāk maz," viņš piebildis.

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass. (Foto: EPA/Scanpix)

Igaunijas Valsts kontroles revīzijā konstatēts, ka "Rail Baltica" projekts tiek īstenots ar  kavēšanos un īstenošanas izmaksas ir lielākas, nekā tika gaidīts, tāpēc, visticamāk, "Rail Baltica" būvniecību paredzētajā termiņā pabeigt neizdosies.

Valsts kontroles analīze liecina, ka Igaunijas atbildībā esošo projekta posmu izpildes termiņi, kas paredzēti līgumos par finansējumu, ir vai tiks pārsniegti vidēji par vairāk nekā diviem gadiem, paziņojusi institūcija.

Janvārī visās trīs Baltijas valstīs vienlaicīgi tiks publiskots augstāko revīzijas institūciju kopīgais ziņojums par visu projektu. Šis audits sākts 2018.gadā, lai analizētu projekta finansēšanu, iepirkumu organizēšanu un līgumu pārvaldību. Vienlaikus Igaunijas Valsts kontrole sagatavoja atsevišķu ziņojumu par projektu savā valstī. 

Citi šobrīd lasa

Nesildi nosalušas rokas karstā ūdenī!
Tirgojot valsts konfiscētos auto, izkrāpj 161 000 eiro 6
VIDEO: sieviete Maiami lidostā izģērbjas pilnīgi kaila 7
Skatīt visus komentārus

Алла Пугачева станцевала медленный танец и сказала тост на праздновании 60-летия Игоря Николаева

16-летняя школьница свела счеты с жизнью, не желая идти под венец за 50-летнего мужчину, которого ей выбрали родители