Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Timrots neizpratnē par dumji izvietotām apdzīvotu vietu zīmēm pie Rīgas 4

Auto un tehnoloģijas
2019. gada 7. novembrī 05:05 2019. gada 7. novembrī 05:05
  Jauns.lv
Raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots atradis vietu, kur, kā pats saka, iespējams, visstulbāk izvietotas zilās un baltās apdzīvotu vietu ceļazīmes, jaucot autovadītājiem prātu.

Ceļazīmes “Apdzīvotas vietas sākums” zilā krāsā ir informatīvas – liecina, ka administratīvā izpratnē šeit sākas konkrētā pilsēta un nenozīmē, ka turpmākai braukšanai būtu jāizvēlas atļautais 50km/h ātrums.

Savukārt balta zīme ar apdzīvotas vietas nosaukumu melnā krāsā (vai melniem namiņiem) nozīmē, ka jāsāk bremzēt. Zilo zīmi satiksmē ieraugām vispirms, pēcāk seko baltā, kura pieprasa rīcību no vadītāja.

It kā elementāri, taču, kā vēstīts raidījumā “Zebra”, Latvijā ir vietas, kur šīs zīmes ir izveidotas tik nejēdzīgi, ka autovadītājam bez maz vai jāstājas malā un jāsāk domāt par mīklainajām ceļa norādēm.

Iespējams, visnejēdzīgāk šīs zīmes, kopā ar specifiskām ātrumu diktējošām zīmēm ir izvietotas uz Pleskavas šosejas, iebraucot Rīgā.

Šeit visupirms seko baltā zīme, kas pati par sevi uzdod turpināt ceļu ar ātrumu 50 km/h, taču virs tās vēl ir izvietota zīme, kas uzdod braukt ar ātrumu 70 km/h.

Tas gan vēl nav viss – situāciju neskaidrāku padara vēl zilā zīme, kas ir novietota pārdesmit metru aiz baltās apdzīvotas vietas sākuma zīmes.

Citi šobrīd lasa

Kijevā nogalināta ASV vēstniecības darbiniece, kura bija izgājusi paskriet 7
Modele Tīgena un dziedātājs Ledžends zaudējuši savu trešo bērniņu
Trešdienas vakarā Rēzeknes glābējsilītē atstāts puisītis
Skatīt visus komentārus

Максим Галкин с детьми показал роскошный бассейн в своем замке

«Он ее оскорблял еще в Америке и Риге»: Отец Фриске рассказал об издевательствах Шепелева над Жанной