Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Timrots neizpratnē par dumji izvietotām apdzīvotu vietu zīmēm pie Rīgas 6

Auto un tehnoloģijas
7. novembrī 05:05 2019. gada 7. novembrī 05:05
Jauns.lv
Raidījuma “Zebra” vadītājs Pauls Timrots atradis vietu, kur, kā pats saka, iespējams, visstulbāk izvietotas zilās un baltās apdzīvotu vietu ceļazīmes, jaucot autovadītājiem prātu.

Ceļazīmes “Apdzīvotas vietas sākums” zilā krāsā ir informatīvas – liecina, ka administratīvā izpratnē šeit sākas konkrētā pilsēta un nenozīmē, ka turpmākai braukšanai būtu jāizvēlas atļautais 50km/h ātrums.

Savukārt balta zīme ar apdzīvotas vietas nosaukumu melnā krāsā (vai melniem namiņiem) nozīmē, ka jāsāk bremzēt. Zilo zīmi satiksmē ieraugām vispirms, pēcāk seko baltā, kura pieprasa rīcību no vadītāja.

It kā elementāri, taču, kā vēstīts raidījumā “Zebra”, Latvijā ir vietas, kur šīs zīmes ir izveidotas tik nejēdzīgi, ka autovadītājam bez maz vai jāstājas malā un jāsāk domāt par mīklainajām ceļa norādēm.

Iespējams, visnejēdzīgāk šīs zīmes, kopā ar specifiskām ātrumu diktējošām zīmēm ir izvietotas uz Pleskavas šosejas, iebraucot Rīgā.

Šeit visupirms seko baltā zīme, kas pati par sevi uzdod turpināt ceļu ar ātrumu 50 km/h, taču virs tās vēl ir izvietota zīme, kas uzdod braukt ar ātrumu 70 km/h.

Tas gan vēl nav viss – situāciju neskaidrāku padara vēl zilā zīme, kas ir novietota pārdesmit metru aiz baltās apdzīvotas vietas sākuma zīmes.

Citi šobrīd lasa

Liktenīga avārija, kas atstāja sekas uz visu mūžu: 33 gadus vecā Linda ik dienu cīnās ar stiprām sāpēm
Populārajiem "Simpsoniem" pēc 30 gadiem ēterā, visticamāk, pienācis gals 9
FOTOREPORTĀŽA: Latvijas biznesa zieds pulcējas ikgadējā ballē 23
Skatīt visus komentārus

Плохая примета: семью Аллы Пугачевой предупредили о несчастье

Семья Заворотнюк вышла на связь с поклонниками и рассказала о тех, кто поддерживает актрису