Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"Skonto" grupas jaunais īpašnieks un vadītājs Rihards Rāvis cer, ka Latvijā arvien vairāk būvniecības iepirkumu tiks izsludināti pēc "design&build" jeb "projektē un būvē" principa. (Foto: Zane Bitere/LETA)

"Skonto" grupas jaunais īpašnieks iesaka veidu, kā būvniecībā samazināt korupcijas riskus 12

Bizness un ekonomika
14. septembrī 09:37 2019. gada 14. septembrī 09:37
Jauns.lv / LETA
"Skonto" grupa cer, ka Latvijā arvien vairāk būvniecības iepirkumu tiks izsludināti pēc "design&build" jeb "projektē un būvē" principa, intervija sacīja "Skonto" grupas jaunais īpašnieks un vadītājs Rihards Rāvis.

Jautāts par būtiskām atšķirībām iepirkumu procesos Latvijā un ārzemēs, kā vienu no galvenajām Rāvis atzīmēja to, ka ārzemēs parasti iepirkumi būvniecībā tiek veikti pēc "design&build" principa.

"Tas uzliek lielāku atbildību tieši būvniekam, bet tajā pašā laikā atvieglo darbu klientam. Mēs ļoti ceram, ka arī Latvijā arvien vairāk projektu tiks īstenoti pēc šāda principa. Privātajā sektorā tas jau ir plaši izplatīts, bet ceram, ka šo praksi pārņems arī publiskais sektors. Tas noteikti izslēgtu situācijas, kas šobrīd ir izveidojušās atsevišķos objektos," skaidroja Rāvis.

Vaicāts, vai ar to domāta situācija ap Jauno Rīgas teātri, Rāvis norādīja, ka tas ir slavenākais piemērs, bet ne vienīgais.

""Design&build" principa piemērošana izslēgtu šādas situācijas, atvieglotu darbu klientam, ļautu samazināt kļūdas, koordinējot darbu starp būvnieku un projektētāju, ļautu samazināt būvniecības laiku, kā arī samazināt korupcijas riskus. Galu galā ieguvējs noteikti būtu pasūtītājs, kas ir nodokļu maksātājs," sacīja Rāvis.

Citi šobrīd lasa

Ko latvieši darīja un lasīja 18. novembrī pirms 50 gadiem: 1969. gada 18. novembris Latvijā 18
Vīrs ir tas, kurš negrib mīlēties. Kāpēc tā? 4
FOTO: eksprezidenti un sabiedrībā zināmi cilvēki ierodas uz svētku koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī
Skatīt visus komentārus

Российская танцовщица бросила Джонни Деппа из-за его вражды с Эмбер Херд

Такая же, как все: Скромность герцогини Кэтрин впечатлила других мам в школе раннего развития