Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā pārvietojas ar privāto automašīnu
Ilustratīvs foto. (Foto: LETA)

Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā pārvietojas ar privāto automašīnu 11

Auto un tehnoloģijas
2019. gada 9. septembrī 12:14 2019. gada 9. septembrī 12:14
 
Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju jeb 49% ikdienā pārvietojas ar privāto automašīnu, kas ir viens no galvenajiem ogļskābās gāzes piesārņojuma avotiem pilsētās, liecina pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pasūtījuma tapušais "Norstat" pētījums.

Pēc VARAM paustā, pētījumā noskaidrots, ka Latvijas iedzīvotāji galvenokārt izvēlas pārvietoties ar privāto automobili, nevis videi draudzīgiem pārvietošanās veidiem. Dati rāda, ka ar kājām ikdienā pārvietojas 26% Latvijas iedzīvotāju, ar sabiedrisko transportu pārvietojas 19% iedzīvotāju, un tikai 5% ikdienā kā transporta līdzekli izmanto velosipēdu.

Turpretī 1% iedzīvotāju izmanto citu pārvietošanās līdzekli, norādot uz elektroskūteru un citiem transportlīdzekļiem. 

Aptauja atklāj, ka aktīvākie privātā auto izmantotāji ir vīrieši ar augstu ienākumu līmeni un Zemgales reģiona iedzīvotāji, taču automašīnas vēl aizvien ir dominējošais transporta veids arī pilsētu vidē.

Lielajās pilsētās - Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Jelgavā, Valmierā, Jēkabpilī, Rēzeknē un Daugavpilī - 52% aptaujāto ikdienā pārvietojas ar automašīnu, 29% respondentu - ar kājām, 14% iedzīvotāju izmanto sabiedrisko transportu, savukārt tikai 3% aptaujāto kā transporta līdzekli izmanto velosipēdu.

Statistikas dati liecina, ka Rīgā situācija ir līdzīga. Visvairāk iedzīvotāju pārvietojas ar privāto automašīnu - 35%, savukārt 33% izmanto sabiedrisko transportu. 24% Rīgas iedzīvotāju pārvietojas ar kājām, savukārt 7% pārvietojas ar velosipēdu, kas, salīdzinot ar citām lielajām pilsētām, ir augstāks rādītājs.

Lai veicinātu videi draudzīgu pārvietošanās veidu popularitāti mūsdienu viedajās pilsētās, Eiropā jau kopš 2002.gada norit Eiropas Mobilitātes nedēļa. Šogad, kā ierasts, Eiropas Mobilitātes nedēļa norisināsies no 16.septembra līdz 22.septembrim ar tēmu "droša pārvietošanās ar kājām un velosipēdu".

VARAM aicina pašvaldības, uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas un skolas veicināt videi draudzīgu pārvietošanās veidu izmantošanu un reģistrēt savus labās prakses piemērus vietnē "www.mobilityweek.eu", kā arī aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties pasākumos un arī ikdienā pievērsties "zaļu" pārvietošanās veidu izmantošanai.

Citi šobrīd lasa

Lietuvā atrastas neredzētas formas baravikas. Brīnās arī mikologs 1
Turpmāk pašizolācija būs jāievēro arī pēc atgriešanās no Lietuvas 3
Viļānos izcēlies pamatīgs tracis domes deputātes neadekvātās uzvedības dēļ 1
Skatīt visus komentārus

Анна Седокова и Янис Тимма поженились

Высокие отношения: муж принцессы Беатрис продолжает работать с экс-возлюбленной