Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
AS "Rietumu Banka". (Foto: LETA)

Septembra nogalē Francijas apelācijas tiesa izskatīs "Rietumu bankas" naudas atmazgāšanas lietu 1

Bizness un ekonomika
2019. gada 8. septembrī 13:15 2019. gada 8. septembrī 13:15
  Jauns.lv / LETA
Septembra nogalē Francijas apelācijas tiesa izskatīs "Rietumu bankas" naudas atmazgāšanas lietu. Tiesas sēdes paredzētas no 23.septembra līdz 26.septembrim.

Jau vēstīts, ka 2017.gada 6.jūlijā Parīzes krimināltiesa naudas atmazgāšanas lietā piesprieda 80 miljonu eiro naudassodu "Rietumu bankai". Vienlaikus "Rietumu bankas" prezidentam Aleksandram Pankovam piespriests četru gadu nosacīts cietumsods, bet bankas pārstāvniecības Francijā vadītājam Sergejam Ščukam piespriests viena gada nosacīts cietumsods. "Rietumu bankai" noteikts piecu gadu aizliegums darboties Francijā.

Galvenajam apsūdzētajam šajā lietā - kādreizējam kompānijas "France Offshore" vadītājam Nadavam Bensusānam - tika piespriests piecu gadu cietumsods, no tiem - trīs gadu reāls ieslodzījums, bet divi gadi nosacīti.

Tāpat vēstīts, ka 2017.gada 12.jūlijā "Rietumu banka" iesniedza apelācijas sūdzību. "Rietumu bankas" vadība uzskata, ka sods kopā 90,113 miljonu eiro apmērā ir nepamatots. 

Pēc aktīvu apmēra "Rietumu banka" 2018.gada beigās bija piektā lielākā banka Latvijā. Bankas lielākie akciju īpašnieki ir SIA "Esterkin Family Investments" (33,12%), Maltas kompānija "Boswell (International) Consulting Limited" (33,11%), kā arī SIA "Suharenko Family Investments" (17,34%). "Esterkin Family Investments" vienīgais īpašnieks ir Leonids Esterkins, bet "Suharenko Family Investments" vienīgais īpašnieks ir Arkādijs Suharenko.

Citi šobrīd lasa

Mistērija: britu valdības mājaslapā Megana Mārkla nosaukta par “doktori Saseksu”
Kārtīgam diktatoram vai gangsterim vajag zelta ieroci
Putina sieviešu līdere saldējumā saskata homoseksualitāti, ko salīdzina ar kāškrustu 27
Tēmas: Francija
Pievienot komentāru

«Завтра может не наступить»: Как звезда сериала «Хор» предсказала свою смерть

Стало известно, почему герцогиню Кэтрин просили не рожать третьего ребенка