Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

"Cert.lv" augustā reģistrējis 108 400 apdraudētas unikālas IP adreses

Auto un tehnoloģijas
7. septembrī 16:12 2019. gada 7. septembrī 16:12
LETA
Latvijā augustā reģistrētas 108 368 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

Apkoptie dati atklāj, ka 2019.gada augustā unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības, kuru skaits sasniedza 66 012 gadījumus. Kā ļaundabīgie kodi reģistrēti 7175, bet 33 476 bija citi apdraudējuma gadījumi.

Vienlaikus 109 incidenti reģistrēti kā pakalpojumu pieejamība, 47 incidenti reģistrēti kā krāpšana, 25 incidenti reģistrēti kā kaitīgs saturs, bet neviens gadījums nav reģistrēts informācijas drošībā.

Savukārt ļaunatūras izplatībā visbiežāk reģistrēta "Botnet" ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēts 3871 gadījums, kamēr 1088 gadījumi bija "Mirai" un 951 gadījums bija "Compromised-.." ļaundabīgā koda grupa.

Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei "Cert.lv" izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, "Conficker", "Zeus", "Mirai", un ievainojamību, piemēram, "Opendns", "Openrdp" tipiem.

"Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

Citi šobrīd lasa

Inga Tropa par labsajūtu un skaistumu: "Nevelku to pašu apģērbu divas dienas pēc kārtas"
Kādi legingi ir modē šoruden? 43
VIDEO: Ventis Vītols ceļ gaismā neglaimojošus faktus par sava bērna māti Magoni
Pievienot komentāru

Семейная драма: принц Гарри нарушил главный завет принцессы Дианы 1

Собчак выложила провокационное фото и рассказала, как распознать идеального любовника