Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
F64 Photo Agency

FOTO: Rīgas ielās uz salidojumu "Rīga Retro 2019" ieradušies senie spēkrati

Auto un tehnoloģijas
2019. gada 18. augustā 13:28 2019. gada 18. augustā 13:28
  Jauns.lv / LETA
Sestdien norisinājās ikgadējais Rīgas Motormuzeja un Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) rīkotais seno spēkratu salidojums "Rīga Retro 2019", informēja Rīgas Motormuzeja pārstāvji.

Šogad pasākums tika veltīts Baltijas ceļa gadadienai un tajā piedalījās 123 dažāda laika un stila spēkrati no pavisam agrīniem 20.gadsimta 20.gadu paraugiem līdz 1980.gadu "youngtimer" klases spēkratiem.

Auto kolonna no Rīgas Motormuzeja devās pa Brīvības ielu līdz Kalpaka bulvārim, kur pretī Kongresu namam no plkst.12 līdz 13 interesenti varēja spēkratus apskatīt un aprunāties ar to īpašniekiem. Pēc tam salidojuma dalībnieki devās uz Rundāles pili, kur notika seno spēkratu Elegances konkurss.

Salidojums atainoja 100 gadu ilgu auto un moto būves vēsturi Latvijā un pasaulē, un tā dalībnieki tika iedalīti četrās grupās - motocikli, "oldtimer", padomju tehnika un "youngtimer".

Rīgas Motormuzeja ieskatā starp "Rīgas Retro" interesantākajiem dalībniekiem bija skatāms 1937.gadā ražotais motocikls "Harley-Davidson E61", kas ir viens no jaudīgākajiem ASV moto būves koncerna produktiem. Motocikls Latvijā iegādāts policijas departamenta vajadzībām. Pēcāk tas atrasts Tukumā, sliktā stāvoklī. Motociklu restaurēja Latvijas AAK vecbiedrs Juris Ramba.

Tāpat starp interesantākajiem dalībniekiem minēts 1924.gadā nelielā sērijā izlaistais "premium" klases automobilis "Fiat-519", kas ir vecākais "Rīga Retro 2019" dalībnieks un pērn atceļojis no Austrālijas. Šis modelis ir viens no lielākajiem luksus klases "Fiat" modeļiem, ar dažiem savdabīgiem tehniskajiem risinājumiem. "519" modelis 1920.gados bija redzams arī Latvijas valdības garāžās.

Dalībnieki no Igaunijas pasākumā demonstrēja 1930.gadu automobiļus, kas "Rīga Retro" būs redzami pirmo reizi. Viens no interesantākajiem automobiļiem ir 1938.gadā izgatavotais "Packard Twelve 1608 Convertible sedan". Automobilis ir izgatavots nelielā sērijā un ir viens no dārgākajiem "Packard" markas automobiļiem ar V12 cilindru motoru. Savulaik tas tika lietots augstākās sabiedrības reprezentablos izbraucienos.

Padomju laika automobiļi ir viena no visplašāk pārstāvētajām "Rīga Retro" spēkratu grupām, tostarp pasākumā bija aplūkojams AAK biedra restaurētais 1948.gada mazlitrāžas automobilis "Moskvič - 400/420" un padomju nomenklatūras darbinieku "dienesta limuzīns" - 1955.gada izlaiduma ZiM (GAZ-12).

"Youngtimer" klasi pārstāv spēkrati, kas ražoti no 1950.gadiem līdz 1980.gadu nogalei. Šajā grupā, piemēram, bija pasažieru autobusi "Ikarus-55 Lux" (1966.gada no Rīgas un 1972.gada no Igaunijas), kā arī 1973.gada izlaiduma franču automobilis "Citroen DS23 IE Pallas", kas aprīkots ar visām modelim paredzētajām ekstrām.

Citi šobrīd lasa

Noskaidrojies patiesais hercogieņu Ketrīnas un Meganas attiecību izjukšanas iemesls 9
Histēriskos smieklos sieviete stāsta par neveiklāko brīdi mūžā, parādoties kailai meitas attālināto mācību tiešraidē 2
"SpaceX" kuģis startē uz kosmosa staciju 3
Pievienot komentāru

Любимое развлечение: принцесса Диана брала сыновей в «секретные поездки»

Жена Игоря Крутого рассказала о сложностях воспитания 16-летней дочери