Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pixabay.com

"Elektrum" no augusta par 23-35% samazinās dabasgāzes cenu klientiem 11

Bizness un ekonomika
4. jūlijā 10:05 2019. gada 4. jūlijā 10:05
Jauns.lv / LETA
AS "Latvenergo" tirdzniecības zīmols "Elektrum" no 1.augusta mājsaimniecību klientiem par 23-35% samazinās dabasgāzes cenu, informēja uzņēmuma pārstāve Ivita Bidere.

"Elektrum" saviem klientiem ir nosūtījis individuālas vēstules par cenu izmaiņām. "Klientiem pašiem nekas nav jādara, cenu izmaiņas stāsies spēkā automātiski. Iespējai samazināt dabasgāzes cenu ir vairāki faktori, kas vērojami tirgū, un tie ietekmēja dabasgāzes nākotnes kontraktu cenu samazinājumu Eiropā un Baltijā," skaidroja Bidere.

No 1.augusta klientiem, kuri izvēlējušies produktu "Elektrum dabasgāze virtuvei", dabasgāzes cena samazināsies par 23 %. Savukārt produktiem "Elektrum dabasgāze siltumam" un "Siltumam+" dabasgāzes cena samazināsies par 35%.

Bidere norādīja, ka aizvadītā ziema Eiropā un Baltijā bija īsa un silta, tādējādi samazinājās pieprasījums pēc dabasgāzes, kas savukārt ļāva izveidot augstāko dabasgāzes krātuvju uzpildījuma līmeni pēdējos piecos gados. Turklāt tiek nodrošināta stabila dabasgāzes piegāde no Norvēģijas, Nīderlandes, Krievijas, kā arī pieaudzis sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) piegādes apjoms, ko veicināja jaunu LNG pārstrādes ražotņu/termināļu darbība pasaules tirgū, piemēram, Austrālijā, Krievijā, Tuvajos Austrumos un ASV.

"Dabasgāzes cenas starptautiskajos tirgos ir pastāvīgi dinamiskas un periodiski piedzīvo gan kāpumus, gan kritumus, ietekmējot cenu arī galapatērētājiem. Kopš dabasgāzes mazumtirdzniecības uzsākšanas šī gada februārī jau vairāk nekā 2000 mājsaimniecību ir izvēlējušās kādu no "Elektrum" dabasgāzes produktiem, un esam priecīgi, ka šā brīža dabasgāzes cenu tendences mums ļauj samazināt dabasgāzes cenu mūsu klientiem," pauda "Latvenergo" pārdošanas direktors Uldis Mucinieks.

Jau ziņots, ka šī gada februārī, paplašinot klientiem sniegtos pakalpojumus, tirdzniecības zīmols "Elektrum" sāka dabasgāzes tirdzniecību Latvijas mājsaimniecībām.

"Latvenergo" koncerna mātesuzņēmuma auditētais apgrozījums pagājušajā gadā bija 435,199 miljoni eiro, kas ir par 12,7% mazāk nekā 2017.gadā, bet kompānijas peļņa pieauga par 41% un bija 212,733 miljoni eiro. Savukārt "Latvenergo" koncerns pērn strādāja ar 878,008 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,1% mazāk nekā 2017.gadā, bet koncerna peļņa saruka 4,2 reizes un bija 75,955 miljoni eiro.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, dabasgāzes tirdzniecību, elektroenerģijas sadales pakalpojuma nodrošināšanu un pārvades aktīvu nomu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Citi šobrīd lasa

Pēc 9 gadiem Vācijā mājās atgriežas mediķe un jūras krastā izveido savu ģimenes ārstes praksi
Grēta Gorjučko sapņo atgriezties televīzijā
Tas nav viņas izmērs... Selēnu Gomesu bargi kritizē par šo "Versace" minikleitu
Skatīt visus komentārus

Похудевшая Лолита вышла в свет в наряде с внушительным декольте

Филипп Киркоров высказался о задолженностях латвийскому банку: "Пять таких костюмчиков и долг погашен"