Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ārvalstu klientu noguldījumi Latvijas bankās sasnieguši zemāko līmeni - 20,5%. (Foto: EPA/Scanpix)

Ārzemju klientu noguldījumi Latvijas bankās sasnieguši vēsturiski zemāko līmeni 35

Bizness
2018. gada 13. septembrī 18:01 2018. gada 13. septembrī 18:01
  Jauns.lv / LETA
Ārvalstu klientu noguldījumi Latvijas bankās šobrīd ir 20,5% apmērā, kas ir vēsturiski zemākais ārvalstu noguldījumu apmērs, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (FKTK).

Ārvalstu klientu noguldījumi no 12,4 miljardiem eiro 2015.gadā ir sarukuši līdz 3,2 miljardiem eiro šā gada augusta beigās. Latvijas pārstāvju noguldījumu apmērs Latvijas bankās ir sasniedzis 79%, NVS valstu - 5%, Eiropas Savienības - 10%, bet pārējo valstu - 6%.

FKTK norādīja, ka kopš 2015.gada Latvijas banku sektorā ir paveikts liels darbs risku mazināšanā un panākta izpratnes maiņa biznesa veidošanai. Realizējot vērienīgu klientu bāzes revīziju, ir panākta atteikšanās no riskantā klientu segmenta un būtisks ārvalstu noguldījumu samazinājums, kā arī pārtraukta sadarbība ar nevēlamiem čaulas veidojumiem.

Tajā pašā laikā iekšzemes noguldījumu apjoms turpina pieaugt, augusta beigās sasniedzot 12,4 miljardus eiro un veidojot 79% no kopējiem noguldījumiem. 2015.gadā iekšzemes noguldījumi bija 10,8 miljardu eiro apmērā.

"Latvijas bankas, kuras bija specializējušās ārvalstu klientu apkalpošanā kontrolētā veidā un bez liekiem satricinājumiem, nodrošinot augstus būtiskos darbības rādītājus, ir atteikušās no būtiskas noguldījumu daļas. FKTK savulaik pieprasītie paaugstinātie stabilitātes rādītāji ārvalstu segmenta bankām ir attaisnojuši sevi, jo tas stingrs pamats, kā, pildot saistības pret klientiem, vienlaikus radikāli mainīt biznesa modeli. Pilnīga sektora transformācija būs paveikta līdz ar jauno biznesa modeļu iekļaušanu banku nākotnes darbības stratēģijās," atzina FKTK.

Salīdzinot ar citām eirozonas valstīm, Latvija vairs netiek ierindota to valstu vidū, kurās ir augsts ārvalstu noguldījumu īpatsvars, bet ir līdzīgā situācijā kā Francija un Īrija, jo Latvijā nepilna gada laikā teju par pusi samazināts ārvalstu noguldījumu apjoms. Ja 2017.gadā tas bija 39,7%, tad šogad - 20,5%. FKTK piebilda, ka 2017.gada minētais īpatsvars Latvijā bija augstākais starp eirozonas valstīm.

Citi šobrīd lasa

6 ēdieni, kas izraisa sliktu garastāvokli
Viņa nekaunas: publicē "pirms" un "pēc" fotogrāfijas; arī citas seko viņas piemēram 2
Mīlestībai nav robežu: Kašers bildina savu mīļoto Jāni
Tēmas: FKTK
Skatīt visus komentārus

«Трухлявая башка!»: Дочь Пугачевой и Галкина вскрикнула от боли из-за брата

Мать каннибала Аркадия: «Мне говорили: «Ты родила монстра, ты должна повеситься»