Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Laternu festivāls Taizemes pilsētā Čhīanmai. (Foto: AFP)

Latvija un Taizeme vienojas par iespēju tuvākajā laikā iekļaut Latvijas pilsoņus vīzu atvieglojumu sarakstā 1

Tūrisms
2018. gada 13. jūnijā 15:28 2018. gada 13. jūnijā 15:28
LETA
Latvija un Taizeme vienojušās par iespēju tuvākajā laikā iekļaut Latvijas pilsoņus vīzu atvieglojumu sarakstā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Bangkokā norisinājās Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas. No Latvijas puses tās vadīja ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, savukārt no Taizemes puses - Ārlietu ministrijas valsts sekretāre Busaja Matelina. Latvijas delegācijā piedalījās arī Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Konsultācijās tika pārrunāts plašs divpusējo attiecību, kā arī reģiona aktualitāšu un starptautisko jautājumu loks, tostarp sadarbības iespējas ASEM (Āzijas-Eiropas sanāksme) un ANO. Savukārt kā abu valstu potenciālās ekonomiskās sadarbības jomas valsts sekretārs Pildegovičs minēja transporta, loģistikas un tūrisma nozares.

Lai veicinātu sadarbību tūrisma jomā, Pildegovičs atkārtoti aicināja Taizemi rast iespēju iekļaut Latvijas pilsoņus vīzu atvieglojumu sarakstā, kas ļautu uzturēties valstī bez vīzas līdz 30 dienām līdzšinējo 15 dienu vietā. Taizemes puse informēja, ka tiek veikti sagatavošanās darbi Latvijas pilsoņu iekļaušanai minētajā bezvīzu sarakstā.

Vizītes laikā tika parakstīts līgums par vīzu prasības atcelšanu diplomātisko, dienesta un oficiālo pasu turētājiem. Tas paredz, ka diplomātisko, dienesta un oficiālo pasu turētāji bez vīzas varēs uzturēties otras puses teritorijā, nepārsniedzot 90 dienas jebkurā 180 dienu periodā no ieceļošanas datuma.

Iepriekšējās Latvijas un Taizemes Ārlietu ministriju politiskās konsultācijas notika 2011.gadā Rīgā.

Citi šobrīd lasa

Nedēļas šovbiznesa jaunumu izlase - Džolija un Pits beidzot šķirti, Pugačova nosvin savus 70 4
No radiatoriem, vecām riepām, slēpēm. Krēsli ir tik tuvi, ka teju vai piemērojas dvēselei
Stāsts par Tomsonu ģimeni, kas izveidojusi muižiņu ar 300 trušiem: "Nav vienkārši, taču ekskluzīvi un veselīgi"
Tēmas: Taizeme
Pievienot komentāru

"Меня расстроили слова Аллы Борисовны": Кудрявцева обескуражена критикой Пугачевой 1

Ольга Бузова встречается с 23-летним хоккеистом?