Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Uzņēmums: restorānu biznesā lielākā problēma ir darbaspēka pieejamība. (Foto: LETA)

Restorāni sūkstās par labu darbinieku trūkumu 58

Bizness
2018. gada 11. februārī 18:07 2018. gada 11. februārī 18:07
  Jauns.lv/LETA
Restorānu biznesā Latvijā lielākā problēma patlaban ir darbaspēka pieejamība, kas kavē nozares uzņēmumu iespējas attīstīties, atzina AS "VVS Holding", kam pieder restorānu "Vairāk saules" īpašnieks "Vēl vairāk saules", līdzīpašnieks Mārtiņš Kalniņš.

"Šobrīd lielākā problēma ir atrast labus darbiniekus. Kvalitatīvi un labi attīsties traucē nevis finansējuma pieejamība, bet darbaspēka pieejamība, kas ir mūsu lielākā problēma šobrīd," teica Kalniņš.

Viņš piebilda, ka darbaspēka pieejamība kā problēma pastāvējusi arī agrāk, bet pēdējos gados tā kļuvusi jūtamāka un šobrīd situācija ir līdzīga kā 2007.gadā, kad algas kāpa straujāk nekā valsts ekonomika.

Kalniņš teica, ka arī mazāk cilvēku apgūst profesiju. "Ja kādreiz kulinārijas skolu, kur māca pavārus un konditorus, katru gadu pabeidza trīs klases audzēkņu, no kuriem labākos bija iespējams ņemt praksē un piedāvāt viņiem darba vietas, tad šobrīd skola nespēj nokomplektēt pat vienu klasi," pārdomās dalījās Kalniņš.

Tajā pašā laikā konkurence restorānu biznesā Latvijā ir vērtējama kā veselīga, jo ir tādā līmenī, lai veicinātu attīstību, sacīja Kalniņš. "Visā pasaulē veras jauni restorāni un ir tādi, kas darbību pārtrauc. Tas neļauj gulēt uz vecajiem lauriem, bet liek domāt, kā attīstīties un pilnveidoties," sacīja Kalniņš.

Citi šobrīd lasa

Zinātnieki atklājuši, kādas izskatās perfektas krūtis 1
Kas bija Džordžs Floids? "Maigais milzis", kurš centās mainīt savu dzīvi 3
"To varētu nosaukt pat par valstisku propagandu pret BMW!" Policijas video sadusmojis “BMW clubs Latvia” prezidenti 19
Tēmas: Latvija
Skatīt visus komentārus

"Я поняла, что единственное неправильное решение - это молчать": Герцогиня Меган записала эмоциональное видеообращение

Часть плана: Выяснилось, зачем Петросян женился на Брухуновой