Ministrija: "airBaltic" daļu pārdošanā Lietuvas valsts akcepts nav nepieciešams
foto: LETA
Bizness un ekonomika

Ministrija: "airBaltic" daļu pārdošanā Lietuvas valsts akcepts nav nepieciešams

LETA

Latvijai nacionālās aviokompānijas "airBaltic" daļu pārdošanā Lietuvas valsts akcepts nav nepieciešams, aģentūrai LETA šodien sacīja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Viņš norādīja, ka vakar, 23.oktobrī, medijos izskanējušo informāciju pārrunājis ar "airBaltic" pārstāvjiem. "Saņēmām informāciju, ka Lietuvas valsts nav ne "airBaltic" akcionārs, ne "airBaltic" kreditors, tāpēc nekādi prasījumi no Latvijas Lietuvas valstij nav nepieciešami un paredzami," pauda Ozoliņš.

Taujāts, vai tas pats attiecas uz banku "Snoras", SM vadītājs norādīja, ka "airBaltic" kreditori un ar tiem noslēgtie līgumi ir pašas aviokompānijas operacionālais jautājums.

Lietuvas medijs "Verslo žinios" šonedēļ vēstīja, ka, atrodot "airBaltic" investoru, Latvijas valdībai darījumam būs vajadzīga atļauja arī no Lietuvas, konkrētāk, no bankrotējušās bankas "Snoras" kreditoru komitejas, kurā lielākā ietekme ir valsts uzņēmuma "Indeliu ir investiciju draudimas" pārstāvjiem.

Savukārt "airBaltic" pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka nevar izpaust kāda konkrēta kreditora līguma noteikumus, bet lidsabiedrība sadarbojas ar saviem kreditoriem tādā apmērā, kādā to šādos gadījumos paredz labākā komercdarbības prakse un konkrēto līgumu noteikumi.

"Investora piesaistes process norit atbilstoši plānam. Investora piesaiste "airBaltic" sekmēs gan uzņēmuma attīstību, gan tās finansiālos rādītājus. Procesa ietvaros Lietuvas valsts piekrišana darījumam nav nepieciešama, jo Lietuvas valsts nav uzņēmuma akcionārs vai tās kreditors," pauda kompānijā.

"airBaltic" 2016.gada pārskats liecina, ka pērnā gada beigās uzņēmuma parāds bankai "Snoras" veidoja 20,03 miljonus eiro. Saistības atmaksājamas no 2019.gada 10 gadu laikā.

Kā ziņots, SM valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš intervijā aģentūrai LETA apstiprināja, ka SM patlaban izskata jau konkrētus piedāvājumus "airBaltic" investora piesaistē un nav izslēgta arī visu valstij piederošo daļu atsavināšana.

Latvijas valstij pieder aptuveni 80% "airBaltic" akciju, bet Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam pastarpināti pieder 20% akciju.