Stiprinās krāpšanas apkarošanas iestāžu savstarpējo sadarbību
No 31. maija līdz 2. jūnijam Rīgā norisināsies pirmais no trīs semināru cikla par Eiropas Savienības (ES) finanšu interešu aizsardzības pasākumiem. Tā mērķis ir veidot un veicināt dažādu krāpšanas apkarošanā iesaistīto iestāžu savstarpējo sadarbību, kā arī zināšanu un pieredzes apmaiņu, kas būtiska sekmīgai cīņai par godprātīgu ES finanšu resursu ieguldījumu valsts ekonomikā.
“Finanšu ministrija, kā Latvijas valsts budžeta un ES fondu plānošana politikas veidotāja, ļoti nopietni izturas pret krāpšanas apkarošanas aktivitātēm. Latvijā izveidotais AFCOS darbojas jau 15 gadus, un šo gadu laikā no kontaktpunkta saziņai ar OLAF esam izauguši līdz proaktīvai starpinstitūciju sadarbības platformai, kas ne vien nodrošina informācijas apmaiņu starp institūcijām, bet arī pati aktīvi darbojas, lai veicinātu, ka ikkatrs Latvijas tautsaimniecībā ieguldītais cents sasniedz savu mērķi un ES finanšu intereses ir aizsargātas, un līdzekļi tiek izmantoti godprātīgi,” atklājot semināru, norādīja Krāpšanas apkarošanas koordinācijas dienesta (AFCOS) padomes priekšsēdētāja Baiba Bāne.
Trīs semināros uzsvars lielākoties tiks likts uz praktiskām pieredzes un zināšanu apmaiņas darbnīcām, kuras papildinās tematiskas speciālistu prezentācijas. Tādējādi tiks uzlabotas iestāžu darbinieku zināšanas, veicināta vienota izpratne par krāpšanas apkarošanas pasākumiem ES fondu administratoru un izmeklētāju vidū, kā arī stiprināta savstarpējā sadarbība un veidoti kontakti.
Semināra dalībnieku vidū ir gan AFCOS tīkla dalībnieki, gan pārējo Baltijas valstu, Maltas, Bulgārijas un Horvātijas eksperti, pašvaldību pārstāvji un ES fondu administrējošās iestādes. Tāpat seminārā piedalīsies arī Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja pārstāvis un Latvijas pārstāvis Eiropas Revīzijas palātā Mihails Kozlovs.
_______________________________
Hercule III programma ir paredzēta cīņai pret krāpšanu, korupciju un citām nelikumīgām darbībām, kas kaitē ES kopējām finanšu interesēm. Tā pamatā ir vērsta uz Eiropas Komisiju kā OLAF, dalībvalstu kompetento iestāžu un citu Eiropas iestāžu un struktūru sadarbību. Hercule III programmā atbalstītie pasākumi ietver gan tehniskā un darbības atbalsta nodrošināšanu dalībvalstu tiesībaizsardzības iestādēm cīņā pret robežu nelegālu šķērsošanu un kontrabandu, gan profesionālās apmācības pasākumus.
Šī preses relīze sagatavota ar Eiropas Savienības programmas Hercule III (2014-2020) atbalstu. Programma tiek īstenota sadarbībā ar Eiropas Komisiju, Latvijas Republikas Finanšu ministriju un Latvijas Republikas Valsts kanceleju ar mērķi īstenot dažādas aktivitātes Eiropas Savienības finanšu interešu aizsardzības jomā.
Sniegtā informācija neatspoguļo Eiropas Komisijas viedokli vai pārliecību.
Plašāka informācija par AFCOS un OLAF atrodama FM mājaslapā.
Plašāka informācija par Hercule III programmu atrodama EK mājaslapā.