Par videoreģistratora lietošanu pienākas 10 000 eiro sods
Mēs visi labi zinām dažas valstis, kur bez videoreģistratora pierādīt savu nevainīgumu ir diezgan bezcerīgi. Tiesa gan, arī tur vēlas šo vienīgo aizstāvības avotu aizliegt.
Dīvaina pieeja lietām. Ja mēs kā tūristi staigājam gar ielas malu, piemēram, Vīnē un fotografējam vai filmējam apkārtējās ainavas, tad likumu nepārkāpjam. Taču, ja filmējam sēžot automobilī, esam likuma pārkāpēji, kam pienākās visai bargs sods.
Tieši šādi likumu par datu aizsardzību noformulējusi Austrijas Datu aizsardzības uzraudzības komisijas direktore Eva Zurada-Kirshmaijere. Viņa darījusi zināmu, ka Austrijā izmantot videoreģistratorus esot pilnīgi un galīgi aizliegts, jo tā ir klaja iejaukšanās apkārtējo cilvēku privātajā dzīvē un, nenoliedzami, datu aizsardzības pārkāpums.
Apkārtējo privātā dzīve viņasprāt izpaužas tā, ka, ierakstot datu nesējā kopējo satiksmes plūsmu, kļūst iespējams analizēt pārējo autobraucēju paradumus un braukšanas manieri. Savukārt datu aizsardzības pārkāpums ir tas, ka videoreģistrators fiksē automobiļa valsts numuru.
Eva Zurada-Kirshmaijere paziņojusi, ka arī ar mobilo telefonu aizliegts filmēt satiksmes plūsmu vai satiksmes negadījumu. Nekas gan nav teikts par atpakaļskata kamerām, kuras jaunākās paaudzes automobiļos ir bieža parādība, un šīs ierīces redzes leņķī arī var iekļūt kāds “apkārtējais” vai automobiļa valsts numura zīme.
Tāpat nav zināms, vai fotogrāfēt dabas ainavas pa automašīnas logu arī ir pārkāpums, vai tomēr ne. Drošības labad Austrijā to labāk nedarīt.
Lai nu kā, braucot uz Austriju, videoreģistratoru jāietin vatētā segā, jāaptin ar izolācijas lentu un jāmēģina noslēpt rezerves ritenī, jo sods par šādas ierīces esamību ir 10 000 eiro. Ja par šādu pārkāpumu tiekat noķerts atkārtoti, tad nāksies šķirties jau no 25 000 eiro.