Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nepietiekošās algas valsts pārvaldē kļūst arvien lielāka problēma. Cilvēki pāriet no valsts pārvaldes uz privāto sfēru, kur algas ir lielākas.

Spēcīgi valsts uzņēmumu vadītāji atalgojuma dēļ pamet amatus 69

Bizness un ekonomika
2013. gada 6. septembrī 08:16 2013. gada 6. septembrī 08:16
 
Valsts uzņēmumu vadītāju neatbilstošais atalgojums ir aktuāls jautājums, jo šī iemesla dēļ labi vadītāji pamet amatus, norāda šogad martā darbu sākušais Satiksmes ministrijas (SM) parlamentārais sekretārs Viktors Valainis.

Viņš norāda, ka, piemēram, Latvijas Pasta vadītājs Māris Kleinbergs aizgāja no darba, jo lielāku atalgojumu piedāvāja privāts uzņēmums. "Latvijas Pasts tagad strādā ar peļņu un pat ar miljoniem lielu peļņu un ir spējīgs konkurēt brīvajā tirgū. Taču tas nenozīmēja, ka vadītājam varējām pacelt algu," skaidro Valainis.

Amatpersona gan neprecizēja, kad šis jautājums tiks aktualizēts. "Negribu prognozēt - kad. Satiksmes ministrija šo problēmu ir izjutusi un jūt visu laiku. Spēcīgi valsts uzņēmumu vadītāji atalgojuma dēļ tomēr mēdz pamest amatu," uzsver Valainis.

Kā ziņots, savulaik amatu pēc atalgojuma palielināšanās valsts uzņēmumu vadītājiem pameta ministrs Aivis Ronis. Aizejot no amata, viņš joprojām palika pie sava viedokļa, ka, piemēram, tādā uzņēmumā kā "Latvijas Dzelzceļš", atalgojumam darbiniekiem jābūt adekvātam un viņiem jāsaņem samaksa par darbu, ko viņi dara.

LETA, Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

"Imunitātes pases": Eiropā parādās cerība par daudzu cilvēku iespēju ātrāk atgriezties dzīvē 2
Influencere Alise Mičule pandēmiju pārlaiž Taizemē un atrāda tur uzņemtus kailfoto
Britu kuplākā daudzbērnu ģimene sagaidījusi pieaugumu - 22. atvasi 1
Skatīt visus komentārus

Энрике Иглесиас опубликовал первое видео с 2-месячной дочерью Машей

«Меган абсолютно раздавлена»: герцогиня не может видеться с матерью