Pasaulē

Dienvidkorejas prāmja "Sewol" operatorfirmas vadītājam piespriests 10 gadu cietumsods

Jauns.lv

Tiesa Dienvidkorejā ceturtdien piesprieda 10 gadu cietumsodu aprīlī nogrimušā prāmja "Sewol" operatorfirmas vadītājam, kurš atzīts par vainīgu slepkavībā bez iepriekšēja nodoma saistībā ar "Sewol" katastrofu, kurā gājuši bojā vairāk nekā 300 cilvēku.

Dienvidkorejas prāmja "Sewol" operatorfirmas vadīt...

Tiesa valsts dienvidu pilsētā Gvangdžu nolēma, ka kuģniecības firmas "Chonghaejin Marine Co." vadītājs Kims Hansiks bija pieļāvis prāmja pārslodzi un akceptējis nelikumīgu renovāciju pasažieru skaita palielināšanai.

71 gadu vecais Kims tika atzīts par vainīgu arī kuģa kravas nenostiprināšanā, šādi pārkāpjot drošības standartus.

6825 reģistra tonnu prāmis "Sewol", uz kura bija 476 pasažieri un apkalpes locekļi, 16.aprīlī nogrima Dienvidkorejas dienvidu piekrastes tuvumā. Tikai 174 cilvēki tika izglābti.

Līdz ar Kimu tika tiesāti vēl 10 apsūdzētie, tai skaitā seši no viņa vadītās firmas "Chonghaejin Marine". Viens tika attaisnots, bet deviņiem tika piespriesti sodi no nosacītiem cietumsodiem līdz sešu gadu ieslodzījumam.

Kims vairākkārt noliedza savu atbildību, uzstājot, ka bijis tikai algots darbinieks firmas īpašnieka Jū Bjungeuna pakļautībā.

Tiesa arī konstatēja, ka Kims pēdējos četros gados novirzījis divus miljonus eiro no "Chonghaejin Marine" līdzekļiem firmas īpašniekam Jū, citām Jū piederošām kompānijām un Jū ģimenes locekļiem.

Pēc "Sewol" katastrofas Jū tika izsludināts meklēšanā. Jūnijā kādā laukā tika atrasts Jū līķis, kas jau bija lielā mērā sadalījies, un līķa sekcijā neizdevās noteikt nāves cēloni.

Jū vecākajam dēlam Jū Dekjunam šomēnes tika piespriests trīs gadu cietumsods par līdzekļu piesavināšanos, savukārt Jū atraitne vēl gaida sodu par tādu pašu apsūdzību.

"Sewol" kapteinim Lī Džunseokam 11.novembrī tika piespriests 36 gadu cietumsods par smagu nolaidību pienākumu pildīšanā, bet tiesa atzina, ka viņš nav vainīgs slepkavībā. Galvenajam inženierim un diviem stūrmaņiem 11.novembrī tika piespriesti cietumsodi līdz 30 gadiem.

Kapteinis, galvenais inženieris un divi stūrmaņi tika apsūdzēti "slepkavībā aiz tīšas nolaidības" par to, ka bija atstājuši kuģi tā grimšanas laikā, bet devuši rīkojumu pasažieriem palikt kajītēs un sēdvietās. Prokurori pieprasīja kapteinim nāvessodu, bet prāmja galvenajam inženierim un diviem stūrmaņiem - mūža ieslodzījumu.

BNS