"Lidostas teorija": virālā tendence, kas tavām plaukstām liks sasvīst no stresa
foto: REUTERS/SCANPIX
Pēdējā laikā sociālajā tīklā “TikTok” popularitāti guvusi tā sauktā “lidostas teorija” – ideja, ka nav obligāti jāierodas lidostā laicīgi.
Pasaulē

"Lidostas teorija": virālā tendence, kas tavām plaukstām liks sasvīst no stresa

Zanda Rītuma

Jauns.lv

Kurš gan nav dzirdējis, ka uz lidostu ir jāierodas vismaz divas stundas pirms lidojuma. Bet cilvēki nebaidās riskēt un testēt jaunus limitus.

"Lidostas teorija": virālā tendence, kas tavām pla...

Pēdējā laikā sociālajā tīklā “TikTok” popularitāti guvusi tā sauktā “lidostas teorija” – ideja, ka nav obligāti jāierodas lidostā laicīgi. Tieši pretēji – daži apzināti ierodas lidostā tikai 15 minūtes pirms izlidošanas. Teorijas pamatā ir doma: ja biļete jau ir reģistrēta tiešsaistē un ceļojumā līdzi ir tikai rokas bagāža, iespējams ātri iziet drošības kontroli un tieši laikus nokļūt pie vārtiem, lai paspētu uz savu reisu. Izklausās diezgan riskanti, vai ne?

Daži satura veidotāji dalījās ar “CNN” savā pieredzē. Neiroķirurģe Betsija Granča (Betsy Grunch), kurai “TikTok” ir 2,4 miljoni sekotāju, izlēma izmēģināt teoriju, jo sastrēguma un bagāžas kļūdas dēļ viņa ieradās lidostā tikai 26 minūtes pirms iekāpšanas. Tā bija Hārtsfīldas–Džeksona Atlantas starptautiskā lidosta, kas ir pazīstama kā pasaulē noslogotākā lidosta. Viņa ir satura veidotāja, tāpēc uzreiz izlēma dokumentēt savu pieredzi. Pēc autostāvvietas atrašanas viņa devās uz drošības kontroli. “Es vienkārši ātri soļoju. Skriešana lidostā piesaista pārāk daudz uzmanības,” viņa saka. Par laimi, viņas iekāpšanas vārti bija vistuvākie pēc drošības kontroles, un viņa tur nonāca aptuveni 18 minūtēs. “Galvenais faktors bija tas, ka nebija rindu."

Satura veidotājs Džeimss Šovs (James Shaw) kopā ar sievu Teriju un meitu Naomiju izmēģināja “lidostas teoriju” Tampas starptautiskajā lidostā Floridā skolēnu un studentu pavasara brīvlaika laikā, kad lidosta ir visvairāk noslogota. Viņi izvēlējās mazāk riskantu versiju — ierasties 90 minūtes pirms reisa. Ierodoties lidostā, viņi ieslēdza hronometru, lai pārbaudītu, cik minūtes viņi nonāks līdz vārtiem, ejot mierīgā tempā. Rezultāts: mazāk nekā 13 minūtes. Biļetes viņi bija reģistrējuši tiešsaistē un ceļoja tikai ar rokas bagāžu. Satura veidotāja Medisona Peidža (Madison Paige), kurai ir 2,8 miljoni sekotāju, nesen publicēja video, kurā dalās ar stāstu, ka ieradās lidostā 30 minūtes pirms lidojuma un sešās minūtēs izgāja drošības kontroli.

 

Bet šī pieredze nav universāla, un šādi rīkoties ir ļoti riskanti. Gan Granča, gan Šovs, lidoja ar vietējiem reisiem, nevis starptautiskiem. Daži “TikTok” lietotāji, kuri rāda, ka līdz vārtiem ir tikuši 15–20 minūtēs, dažkārt aizmirst nodemonstrēt, kādi bija visi paveiktie soļi. Piemēram, lietotāja Marleen rāda, ka lidostā ieradās 10 minūtes pirms iekāpšanas, nodeva bagāžu plkst. 6.35 un 6.45 jau bija pie pareizajiem vārtiem. Nevajadzētu ticēt arī visma, ko rāda internetā. Ierasties lidostā divas līdz trīs stundas iepriekš ir daudzu lidostu ieteikums, lai cilvēki varētu pasargāt sevi no neparedzamiem gadījumiem.

@celestemphotos

Unfortunately this only works if you have TSA precheck 🥸😂

♬ Anxiety - Doechii