FOTO: pagājuši trīs gadi kopš Krievijas īstenotā slaktiņa Bučā. "Pasaule toreiz redzēja, ko patiesībā nozīmē Krievijas okupācija!"

Pirmdien, 31. martā, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kopā ar pirmo lēdiju Olenu Zelenski un starptautiskiem viesiem apmeklēja Buču, lai pieminētu pilsētas atbrīvošanas trešo gadadienu. 2022. gada 31. martā, kad Krievijas armija no pilsētas atkāpās, pilsētā tika uzieti 637 civiliedzīvotāju līķi.

Aizvadīti trīs gadi kopš Krievijas īstenotā slaktiņa Bučā
Pirmdien, 31. martā, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis kopā ar pirmo lēdiju Olenu Zelenski un starptautiskiem viesiem apmeklēja Buču, lai pieminētu ...





„Pirms trim gadiem mūsu karavīri atbrīvoja Buču no Krievijas iebrucējiem, un pasaule redzēja, ko patiesībā nozīmē Krievijas okupācija. Cilvēki tika nošauti uz ielām. Civiliedzīvotāji tika spīdzināti. Māju pagalmos tika ierīkoti masu kapi... Ukraina cīnās par savu tautu dzīvībām, lai nodrošinātu, ka neviens mūsu zemē vairs nekad nepiedzīvo to, ko nodarīja Krievijas okupanti,” uzrunājot klātesošos vēstīja prezidents.
Amerikas Savienotās Valstis atceres pasākumā pārstāvēja ASV prezidenta Donalda Trampa garīgais padomnieks mācītājs Marks Bērnss. „Mēs ar mācītāju Bērnsu apmeklējām Buču, Irpiņu un Borodjanku, lai klātienē redzētu Krievijas armijas noziegumu sekas pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un personīgi uzklausītu izdzīvojušo liecības. Tas, ko mēs redzējām, viņu dziļi aizkustināja – viņš neslēpa savas sāpes un sašutumu par notikušo un pauda patiesu līdzjūtību iedzīvotājiem,” vietnē "Facebook" vēstīja Ukrainas galvenais rabīns Moše Reuvens Asmans.
Baisos notikumus Bučā pieminēja arī Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. "Šī nelielā pilsētiņa piedzīvoja neiedomājamas šausmas. Eiropas civilizācija 21.gadsmitā sastapās ar viduslaiku barbariem, ar mežoņiem, kuri nogalināja, varoja un spīdzināja miermīlīgos civiliedzīvotājus. To nedrīkst aizmirst, to nedrīkst piedot! Slepkavas ir jāsauc īstajos vārdos, slepkavas ir jāsauc pie atbildības un jāsoda ar visu iespējamo bardzību. Noziegumiem pret cilvēci nav noilguma," norādīja Mieriņa.
Bučas mērs Anatolijs Fedoruks paziņoja, ka noslepkavoto ukraiņu piemiņai pilsētā plānots uzcelt memoriālu, netālu no masu kapu vietas, kur 2022. gada aprīlī notika ekshumācijas. „Šis memoriāls stāstīs par 33 dienu okupāciju – nevis ar skaitļiem vai datumiem, bet ar formu, materiālu un klusumu. Galvenā struktūra būs apvērsta, simbolizējot to cilvēku dzīves, kuri visu zaudēja. Koridors vedīs pazemē un pēc tam atkal iznāks gaismā, atspoguļojot ceļu no baiļu tumsas uz cerību. Netālu atradīsies mākslīgs dīķis, ko ieskaus plāksnes ar upuru vārdiem. Katrs vārds tiks izgaismots naktī kā piemiņas simbols, kas nekad nezūd,” sacīja Fedoruks.
Konteksts
2022. gada 31. martā Krievijas karaspēks atkāpās no Bučas — pilsētas kurā dzīvoja 30 tūkstoši iedzīvotāju, un kas atrodas 15 kilometrus uz ziemeļiem no Kijivas. Agrāk Buča bija zināma kā mierīga vidusšķiras priekšpilsēta ar mežainu apkārtni, taču pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma sākuma pilsēta tika pārvērsta drupās.
Piecu nedēļu ilgajā Krievijas okupācijas laikā dzīve pilsētā kļuva par elli. Krievijas spēki spīdzināja un nogalināja civiliedzīvotājus, vai nu izklaides pēc, vai apsūdzot viņus par sadarbību ar Ukrainas Aizsardzības spēkiem. Saskaņā ar izmeklētāju datiem slaktiņā tika nonāvēti kopumā 637 civiliedzīvotāji. Lielākā daļa tika nošauti, bet citi tika sabradāti ar smago tehniku.

Pēc Bučas pilsētas atbrīvošanas no Krievijas karaspēka uz ielām atklājas okupantu kara noziegumi [Brīdinām - nepatīkami skati!]
No Krievijas spēkiem atbrīvotās Kijivas apgabala Bučas pilsētas ielās visur guļ līķi, cilvēki nogalināti ar šāvienu pakausī, lai gan daudzi ...




