Kremlis mālē melnu par baltu – pētnieki atklāj Krievijas ekonomikas vājās vietas
foto: Shutterstock
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.
Pasaulē

Kremlis mālē melnu par baltu - pētnieki atklāj Krievijas ekonomikas vājās vietas

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Kremlis sācis informācijas operāciju, lai radītu maldīgu iespaidu, ka Krievijas ekonomikai klājas labi, lai gan daudzi rādītāji liecina par makroekonomiskām problēmām, teikts Vašingtonas Kara izpētes institūta (ISW) jaunākajā ziņojumā.

Kremlis mālē melnu par baltu – pētnieki atklāj Kri...

"ISW turpina sekot līdzi makroekonomiskajiem datiem, kas ir tiešā pretrunā ar Kremļa apgalvojumiem, ka Krievijas ekonomikai klājas labi," norāda domnīca.

"Kremlis nule pieņēmis aizsardzības izdevumu palielināšanas politiku, bet Krievijas sabiedrība saskaras ar darbaspēka trūkumu, plašākām demogrāfiskām problēmām, uzkrājumu samazināšanos un pieaugošu atkarību no palīdzības, jo Krievijas ekonomika saskaras ar procentu likmju paaugstināšanos, uzpūstām algām un ražošanas jaudas pasliktināšanos," norāda ISW analītiķi.

Putins 22.janvāra sanāksmē par ekonomikas jautājumiem paziņoja, ka 2024.gads Krievijas ekonomikai ir "spēcīgs gads", ka Krievijai ir kontrolējams budžeta deficīts 1,7% apmērā un panākts 26% pieaugums ieņēmumos, kas nav saistīti ar naftu un gāzi, līdz 25,6 triljoniem rubļu (aptuveni 246 miljardiem eiro) 2024.gadā, kā arī paziņoja par retroaktīvu apdrošināšanas un militāro pensiju palielināšanu par 9,5%, lai pārvarētu pieaugošo Krievijas inflāciju.

Ziņu aģentūra "Bloomberg" 21.janvārī vēstīja, ka Krievijas Finanšu ministrija publicējusi ziņojumu, kurā prognozēta ekonomikas izaugsme un norādīts, ka Krievijas budžeta ieņēmumi 2024.gada decembrī sasniegs rekordaugstu līmeni - vairāk nekā četrus triljonus rubļu (aptuveni 38 miljardus eiro), kas ir par 28% vairāk nekā 2023.gada decembrī un augstākais līmenis kopš 2011.gada.

Tomēr šajos skaitļos nav ņemts vērā Krievijas neilgtspējīgais aizsardzības izdevumu līmenis, straujā inflācija, pieaugošais deficīts un Krievijas valsts ieguldījumu fonda erozija.

"Kremļa centieni demonstrēt ekonomisko spēku lielā mērā ir informatīvas operācijas, kuru mērķis ir nomierināt vietējo auditoriju un demonstrēt Krievijas spēku ārvalstīs, vienlaikus maskējot reālās problēmas, ar kurām saskaras Krievijas ekonomika un kuras padziļinās Krievijas pret Ukrainu izvērstā kara dēļ," secināts ISW ziņojumā.