Pirmo reizi vēsturē pārdots robota radīts mākslas darbs par 1 320 000 ASV dolāru
Angļu matemātiķa Alana Tjuringa portrets ceturtdien kļuva par pirmo humanoīda robota veidoto mākslas darbu, kas pārdots izsolē, un tika nosolīts par 1 320 000 ASV dolāru.
2,2 metrus augstais portrets "A.I. God" ("Mākslīgā intelekta dievs"), kuru veidojis pasaulē pirmais ultrareālistiskais robots mākslinieks "Ai-Da", pārspēja pirmsizsoles novērtējumu 180 000 dolāru, kad tas tika pārdots Londonas izsoļu nama "Sotheby's" Digitālās mākslas izsolē.
"'Šodienas rekordcena par humanoīda robota mākslinieka pirmo mākslas darbu, kas nonācis izsolē, iezīmē momentu modernās un mūsdienīgās mākslas vēsturē un atspoguļo augošo krustošanos starp mākslīgā intelekta tehnoloģiju un globālo mākslas tirgu," paziņoja "Sotheby's".
"Mana darba galvenā vērtība ir tā spēja kalpot par katalizatoru dialogam starp jaunām tehnoloģijām," sacīja "Ai-Da", kas runāšanai izmanto mākslīgo intelektu. Robots piebilda, ka "pioniera Alana Tjuringa portrets uzaicina skatītājus padomāt par mākslīgā intelekta un skaitļošanas dievam līdzīgo raksturu, vienlaikus apsverot šo sasniegumu ētisko un sabiedrisko ietekmi".
Jau ziņots, ka Ai-Da ir humanoīds robots, kas veidots tā, lai atgādinātu sievieti. Ai-Dai ir lielas acis un brūna parūka. Robots strādā, izmantojot mākslīgā intelekta algoritmus, tam ir bioniskas rokas, un acīs ir iebūvētas kameras. Robots ir nosaukts par godu angļu matemātiķei Adai Lavleisai, kas tiek uzskatīta par pasaulē pirmo programmētāju. To izstrādājis modernās un mūsdienīgās mākslas speciālists Eidans Mellers.