Kāpēc frāze “ejam uzspēlēt badmintonu” Honkongā ir kļuvusi par aicinājumu seksam?
foto: Shutterstock
Pasaulē

Kāpēc frāze “ejam uzspēlēt badmintonu” Honkongā ir kļuvusi par aicinājumu seksam?

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/ BBC

Tas ir pavisam parasts sporta veids, taču Honkongas Izglītības birojs badmintonam nejauši piešķīris pavisam jaunu nozīmi.

Kāpēc frāze “ejam uzspēlēt badmintonu” Honkongā ir...

Pagājušajā nedēļā publicētajos mācību materiālos, modulī “Pusaudži un intīmās attiecības” 3. vidusskolas klasē, tika ierosināts, ka pusaudži, kuri vēlas nodarboties ar seksu, varētu labāk iet kopā spēlēt badmintonu. Materiālos iekļauta arī veidlapa ar nosaukumu “Mana apņemšanās”, kuras mērķis ir panākt, lai jaunie pāri apliecinātu, ka ievēros “pašdisciplīnu, paškontroli un atturēsies no pornogrāfijas”. Šie materiāli ir izraisījuši neizpratni un kritiku par to, ka tie ir neadekvāti, taču amatpersonas šo lēmumu aizstāvējušas.

Šobrīd interenets ir pilns ar jokiem, kuru centrā ir badmintona spēlēšana. “Draugi ar privilēģijām? Draugi ar badmintonu,” teikts vienā no komentāriem platformā “Instagram”. “Angļu valodā: Netflix and chill? Kantoniešu valodā: [ejam] spēlēt badmintonu kopā?” rakstīts kādā “Facebook” ierakstā, kas tika kopīgots vairāk nekā 500 reizes. Pat badmintona spēlētāja Tse Ying Suet, kura piedalījās olimpiskajās spēlēs, nespēja pretoties komentēšanai: “Tik daudzi ir norunājuši tikties, lai spēlētu badmintonu. Vai tiešām visi ar to ir aizrāvušies?” Viņa savam tekstam beigās pievienoja smaidošu sejas emodži.

Tomas Tang, amatieru badmintona spēlētājs, atzīst, ka joki un pēkšņā interese par šo sporta veidu ir padarījuši situāciju nedaudz neērtu. “Agrāk tas bija tikai veselīgs sporta veids, bet tagad, ja uzaicini kādu uzspēlēt badmintonu viņi uzreiz sāk daudz jokot,” viņš sacīja, piebilstot, ka ironija ir tajā, ka badmintons patiesībā ir labs veids, kā puiši var iepazīties ar meitenēm.

Izglītības biroja dokumentos skolotājiem teikts, ka viens no moduļa mērķiem ir palīdzēt skolēniem apgūt veidus, kā tikt galā ar seksuālām fantāzijām un impulsiem, un modulis nav izveidots, lai mudinātu skolēnus sākt satikties vai iesaistīties seksuālās attiecībās. Viena no tēmām ir par to, ka vajag ģērbties atbilstoši, lai izvairītos no vizuālās stimulācijas. Tāpat ir ietverts, ka jaunišiem vajag atteikties no seksa pirms laulības, ja viņi nespēj tikt galā ar tā sekām.

Tomēr 13 gadus vecas meitenes un 10 gadus veca zēna tēvs Henrijs Čans valdības centienus izglītot jauniešus par šo tēmu uzskata par smieklīgiem. “Honkongas valdība vienmēr ir neziņā. Viņi padara sevi par muļķiem,” viņš teica, piebilstot, ka par intīmām attiecībām bērniem viņš plāno pastāstīt un paskaidrot pats. “Tas nav kaut kas tāds, ko es gribētu sagaidīt no skolas un valdības.”