Sirskis aicina pievienoties Ukrainas bruņotajiem spēkiem: nedrīkst aizmirst par saviem pienākumiem
foto: AFP/Scanpix
"Respektējot tiesības, mēs nedrīkstam aizmirst par saviem pienākumiem," rakstīja Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Aleksandrs Sirskis.
Pasaulē

Sirskis aicina pievienoties Ukrainas bruņotajiem spēkiem: nedrīkst aizmirst par saviem pienākumiem

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv

Ukrainas konstitūcija paredz ne tikai tiesības un brīvības, bet arī pienākumus. Viens no šiem pienākumiem ir dzimtenes aizsardzība, par to savā "Telegram" kanālā vēsta Ukrainas bruņoto spēku virspavēlnieks Oleksandrs Sirskis.

Sirskis aicina pievienoties Ukrainas bruņotajiem s...

Virspavēlnieks Ukrainas Konstitūcijas dienā uzrunāja pilsoņus.

"Vispirms apsveicu Ukrainas aizstāvjus un aizstāves, kas aizstāv neatkarību, valsts suverenitāti, mūsu robežu neaizskaramību. Paldies, dārgie karotāji! Tieši pateicoties jums, mēs šodien varam atzīmēt šos lielos nacionālos svētkus, jo mums ir pašiem sava valsts," viņš norādīja.

Sirskis arī atgādināja, ka Konstitūcija paredz ne tikai tiesības un brīvības, bet arī uzliek pienākumus ikvienam pilsonim. Jo īpaši Konstitūcijas 65. pants nosaka, ka Ukrainas pilsoņu pienākums ir aizstāvēt tēvzemi, Ukrainas neatkarību un teritoriālo integritāti, cienīt tās valsts simbolus.

Viņš aicināja ukraiņus pievienoties Ukrainas armijai, lai cīnītos pret krievu iebrucējiem.

"Respektējot tiesības, mēs nedrīkstam aizmirst par saviem pienākumiem. Neviens citās kā mēs Ukrainu neaizstāvēs. Tāpēc es aicinu visus pilsoņus pievienoties aizsardzības spēkiem," uzsvēra Sirskis.

Ukrainas Konstitūcija

Ukrainas Konstitūcija ir Ukrainas augstākais tiesību akts. Mūsdienu Ukrainas Konstitūciju 1996. gada 28. jūnijā pieņēma Ukrainas Augstākā Rada.

Kopš 1996. gada Ukrainas prezidenti (Leonīds Kučma, Viktors Juščenko, Viktors Janukovičs) ir uzsākuši piecus procesus, lai veiktu grozījumus Ukrainas konstitūcijā. Divas no šīm kampaņām (2000. un 2009. gadā) cieta neveiksmi, pārējās divas (2004. un 2010. gadā) noveda pie būtiskām izmaiņām Ukrainas politiskajā iekārtā. Pēdējo, piekto kampaņu iniciēja Viktors Janukovičs 2011. gadā, tās rezultāti saglabājās līdz pat varas maiņai 2014. gadā.

Ukrainas Augstākā Rada 2014. gada 21. februārī nobalsoja par 2004. gada konstitūcijas atjaunošanu.

2018. gada septembrī prezidents Petro Porošenko iesniedza Augstākajai Radai valsts konstitūcijas grozījumu projektu, lai tājā nostiprinātu Ukrainas eiropeisko un eiroatlantisko kursu. 2019. gada 7. februārī Augstākā Rada pieņēma šo likumprojektu. Tādējādi Konstitūcijas preambulā ir iekļauts formulējums par "Ukrainas tautas eiropeisko identitāti un Ukrainas Eiropas un eiroatlantiskā kursa neatgriezeniskumu".