VIDEO: Ikoniskā Japānas simbola Fudzi kalna krāterī atrasti trīs cilvēku ķermeņi
Japānā, 27. jūnijā Fudzi kalna jeb Fudzijamas krāterī, kas atrodas tā virsotnē, tika atrasti trīs līķi. Viens no tiem jau pa kalna nogāzēm nogādāts lejā, ceturtdien paziņoja policija.
Cilvēku identitātes, tostarp dzimums vai vecums, netika apstiprinātas.
Likumsargi atklāja, ka centieni atgriezt abus pārējos līķus turpināsies piektdien vai vēlāk, atkarībā no laikapstākļiem.
Meklēšana ceturtdien tika pārtraukta, jo tika prognozētas spēcīgas lietusgāzes.
Nav skaidrs, vai šie trīs cilvēki 3776 metrus augstajā kalnā kopā kāpa, jo līķi tika atrasti vairāku metru attālumā viens no otra.
Oficiālā alpīnisma sezona vēl nebija sākusies, kad alpīnisti kalnā kāpa no Sidzuokas prefektūras puses.
Japānas mediji ziņoja, ka Sidzuokas prefektūrā policijas iecirknī ar transportlīdzekli tika nogādāts viens no līķiem.
Glābēju komanda meklēja 53 gadus vecu vīrieti, par kuru tika uzrakstīts iesniegums saistībā ar bezvēsts pazušanu.
"Kyodo News" dienests paziņoja, ka profesionāla alpīniste Keita Kurakami (38) nomira slimnīcā pēc tam, kad viņu atrada policija, kāpjot Fudzi no Jamanasi prefektūras puses.
Japānas slavenākajā kalnā var uzkāpt gan no Jamanasi, gan Sidzuokas prefektūrām. Jamanasi alpīnisma sezona sākas 1. jūlijā.
Fudzi kalns, kas slavens ar 18. un 19. gadsimta Edo laikmeta meistaru Katsushika Hokusai un Utagawa Hiroshige ukiyoe (japāņu mākslas žanrs) jeb koka bloku apdrukām, ir populārs tūristu galamērķis.
Eksperti brīdina, ka pat vasarā var kļūt ļoti auksts, un atbilstošs alpīnisma aprīkojums - kāpšanas zābaki un apģērbs - ir ļoti svarīgi. Kāpējiem ir arī augstuma slimības risks, ja viņi kalnā paceļas pārāk ātri.
Gleznainais Fudzijama jau sen ir bijis ikonisks Japānas simbols ar tā graciozi plašām nogāzēm un balto ledaino cepuri, kas izceļas starp rāmiem ezeriem un rīsu laukiem.
Katru gadu Fudzijamas kalnā kāpj līdz pat 300 000 cilvēku, un saullēkta vērošana no kalna virsotnes tiek iekārota kā garīga pieredze. Taču pēdējā laikā pieaug bažas par pārapdzīvotību tūristu pieplūduma dēļ.
Fudžikavagučiko pilsēta Jamanasi prefektūrā gar taku uzslējusi lielu melnu ekrānu, lai bloķētu skatu uz Fudzijamas kalnu, lai atturētu cilvēku pūli, kas fotografē.
Kā Japānas augstākā virsotne krita par upuri tūristu masām?
Tās ir ainas, kas reti kuram asociējas ar Japānas augstāko virsotni: cilvēku sastrēgumi, pakājē izkaisīti atkritumi un nepiedienīgi tērpušies pārgājēji, ...
Fudzi ir Japānas augstākā virsotne. Kalna augstums ir 3776 m virs jūras līmeņa. Rietumu pasaulē tas pazīstams kā Fudzijama. Atrodas uz rietumiem no Japānas galvaspilsētas Tokijas, Sidzuokas un Jamanasi prefektūrās. Skaidrā dienā to var saskatīt no galvaspilsētas.