foto: AP/Scanpix
Zelenskis atkārtoti lūdz ASV piegādāt Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas
ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Pasaulē
2024. gada 14. maijs, 13:59

Zelenskis atkārtoti lūdz ASV piegādāt Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas

Ziņu nodaļa

Jauns.lv/LETA

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, otrdien Kijivā sākot tikšanos ar ASV valsts sekretāru Entoniju Blinkenu, atkārtoti lūdza Amerikas Savienotās Valstis nosūtīt Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Tikšanās publiskajā daļā, klātesot žurnālistiem, Zelenskis sacīja, ka visvairāk šobrīd Ukrainas bruņotajiem spēkiem trūkst pretgaisa aizsardzības sistēmu, kas īpaši nepieciešamas Harkivas apgabalā.

Kā ziņo aģentūra "Reuters", Zelenskis norādīja, ka Harkivas apgabala aizsardzībai ir nepieciešamas vismaz divas papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas "Patriot". BBC korespondents Kijivā vēsta, ka Zelenskis arī sacīja, ka Ukrainas karavīriem šis ir grūts periods, un pateicies Blinkenam par ASV Kongresa nesen apstiprināto  militārās palīdzības paketi.

"Milzīga pateicība no ukraiņu puses amerikāņiem par to," sacīja Ukrainas prezidents. Viņš piebilda, ka tagad ir ļoti svarīgi pēc iespējas drīz saņemt ieročus no ASV. Atbildot uz to, Blinkens atzina, ka Ukrainas spēki frontē piedzīvo grūtus laikus, bet piebilda, ka ASV palīdzība ir ceļā.

Jau ziņots, ka Blinkens otrdien ieradās Iepriekš neizziņotā vizītē Kijivā. Šī ir jau ceturtā Blinkena vizīte Ukrainā, kopš Krievija 2022.gada februārī sāka pilna mēroga iebrukumu. Aprīļa beigās ASV Kongress pēc mēnešiem ilgas kavēšanās apstiprināja 60 miljardu dolāru palīdzību Ukrainai, dodot iespēju atsākt bruņojuma piegādi Kijivai.