foto: AFP/PA/Scanpix
Izraēla veikusi ofensīvu Libānas dienvidos
Izraēlas armijas karavīri.
Pasaulē
2024. gada 24. aprīlis, 20:04

Izraēla veikusi ofensīvu Libānas dienvidos

Ziņu nodaļa

Jauns.lv / LETA

Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants paziņojis, ka Izraēlas spēki veic ofensīvas darbības Libānas dienvidos, tomēr ministrs neprecizē, vai karavīri ir šķērsojuši abu valstu robežu.

Ministrs paziņoja, ka pēdējo mēnešu laikā likvidēta puse kaujinieku grupējuma "Hizbollah" komandieru Libānas dienvidos. "Otra puse slēpjas un pamet Izraēlas armijas operāciju lauku," viņš piebilda, nenosaucot konkrētu skaitu. Armija atsevišķā paziņojumā norādīja, ka ar iznīcinātājiem un artilēriju uzbrukusi aptuveni 40 "Hizbollah" mērķiem Libānas dienvidos, tai skaitā ieroču noliktavām.

Libānas valsts Nacionālā ziņu aģentūra vēstīja, ka Izraēla veikusi vairāk nekā 13 triecienus Libānas dienvidos. Triecieni sekoja "Hizbollah" paziņojumam, ka viņu kaujinieki šodien pāri robežai atkal izšāvuši raķetes. Grupējums arī otrdien izšāva raķetes uz Izraēlas ziemeļiem, atbildot uz divu civiliedzīvotāju bojāeju, kurā vainoja Izraēlu.

Kopš Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" kara sākuma pagājušā gada oktobrī "Hizbollah" un Izraēlas armija regulāri apšauda pozīcijas pāri Libānas robežai, taču līdz šim vardarbība bijusi ierobežota gar robežu, daudz tālāk neizplešoties. Ziņu aģentūras AFP aplēses liecina, ka šajā vardarbībā līdz šim nogalināti vismaz 380 cilvēki Libānā, no kuriem vairums ir "Hizbollah" kaujinieki. Izraēlas armija paziņojusi, ka nogalināti 11 karavīri un astoņi civiliedzīvotāji.