foto: ZUMAPRESS.com
Vai Polijā izvietos kodolieročus? Prezidents Duda to pieļauj
Polijas prezidents Andžejs Duda
Pasaulē
2024. gada 22. aprīlis, 12:13

Vai Polijā izvietos kodolieročus? Prezidents Duda to pieļauj

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Polija ir gatava savā teritorijā izvietot kodolieročus, ja NATO pieņems tādu lēmumu, pirmdien publicētā intervijā paziņojis Polijas prezidents Andžejs Duda.

Polija, kas ir pārliecināta Ukrainas atbalstītāja, robežojas gan ar Krievijas Kēnigsbergas (Karaļauču) eksklāvu, gan ar Baltkrieviju.

"Ja sabiedrotie nolems izvietot kodolieročus mūsu teritorijā kodolieroču koplietošanas ietvaros, lai stiprinātu NATO austrumu flangu, mēs esam gatavi tos uzņemt," intervijā laikrakstam "Fakt" paziņoja Duda, kurš nesen atgriezās no vizītes ASV.

Ņujorkā Duda apmeklēja ANO mītni un apsprieda karu Ukrainā ar bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu. Martā viņš apmeklēja Vašingtonu, kur tikās ar ASV prezidentu Džo Baidenu.

Diskusijas par Polijas un ASV sadarbību kodolenerģijas jomā notiek "jau kādu laiku", atklāja Duda. "Es par to esmu runājis jau vairākas reizes. Jāatzīst, ka tad, kad man par to jautāja, es paziņoju par mūsu gatavību," sacīja Duda, norādot, ka Krievija arvien vairāk militarizē Kēnigsbergas eksklāvu un pārvieto savus kodolieročus uz Baltkrieviju.

Krievijas diktators Vladimirs Putins 2023.gada jūnijā apstiprināja, ka Krievija ir nosūtījusi taktiskos kodolieročus uz Baltkrieviju, kas robežojas ar Ukrainu un Poliju.

Pēdējā NATO samitā Viļņā sabiedrotie apņēmās "veikt visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu kodolatturēšanas misijas uzticamību, efektivitāti un drošību".