foto: AFP/Scanpix
Aktīvisti bloķē Zelta vārtu tiltu palestīniešu atbalsta demonstrācijā
Sanfrancisko, Zelta vārtu tilts brīdi pēc protesta akcijas
Pasaulē
2024. gada 16. aprīlis, 07:36

Aktīvisti bloķē Zelta vārtu tiltu palestīniešu atbalsta demonstrācijā

Ārzemju nodaļa

Jauns.lv/LETA

Palestīniešu atbalsta demonstrācijas dalībnieki pirmdien bloķēja Sanfrancisko Zelta vārtu tiltu, pilnīgi apturot satiksmi uz vairākām stundām. 

Demonstrācija bija daļa no saskaņotas protestu dienas pret Izraēlas karadarbību Gazas joslā. Protestu grupa "A15 Action" paziņoja, ka tā koordinē "daudzpilsētu blokādi (..) solidaritātē ar Palestīnu".

"Mēs katrā pilsētā identificēsim un bloķēsim svarīgākos klupšanas punktus ekonomikā, fokusējoties uz ražošanas un aprites punktiem ar mērķi izraisīt vislielāko ekonomisko ietekmi," paziņoja grupa savā vietnē. Demonstranti, kas bloķēja tiltu, turēja plakātu ar uzrakstu "Apturiet pasauli Gazas labā".

'"A15 Action" vietnē bija teikts, ka protesta akcija ir plānota pat tādās attālās vietās kā Mehiko, Hošimina, Sidneja, Atēnas, Ņujorka un Johannesburga.

"Šajā jaunajā bezprecedenta kustībā par Palestīnu ir sajūta, ka eskalācija ir kļuvusi nepieciešama: ir vajadzība pāriet no simboliskām akcijām uz tādām, kas rada sāpes ekonomikai," teikts grupas vietnē. Pirms tam pirmdien protestētāji bloķēja automaģistrāli, kas ved uz Čikāgas O'Hēra Starptautisko lidostu.