foto: AP/Scanpix
Politologs par Makrona izteikumiem saistībā ar NATO karavīriem Ukrainā: ir veselīgi pakaitināt Putinu
Krievijas vadonis Vladimirs Putins.
Pasaulē
2024. gada 4. marts, 12:55

Politologs par Makrona izteikumiem saistībā ar NATO karavīriem Ukrainā: ir veselīgi pakaitināt Putinu

Ziņu nodaļa

Jauns.lv

Francijas prezidents Emanuels Makrons ar izteikumiem par iespējamu NATO spēku nosūtīšanu uz Ukrainu, vēlējās gūt uzmanību sev un nebija kā miera balodis saistībā ar karadarbību Ukrainā, bet gan kā vanags, TV24 raidījumā “Globuss” viedokli pauž politologs Andis Kudors.

“Kopumā man patika tas, ka Makrons pateica: diskusija ir iespējama. Reizē tā bija arī kritika Vācijas kanclera Olafa Šolca virzienā. Makrons sacenšas arī par Eiropas līderību ar Šolcu. Viņš grib, iespējams, uz Šolca fona izskatīties kā izlēmīgs, spēcīgs Eiropas līderis, lai, ja Amerika zvana, zvana viņam,” komentē politologs.

Kudors uzsver, ka no stratēģiskās komunikācijas puses “ir veselīgi pakaitināt” Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu: “Jūlija Navaļnija, kura nupat uzstājās Eiropas Parlamentā, arī deva mājienus: jūs esat pārāk garlaicīgi šajā cīņā, jūs esat paredzami. Putins kaut ko dara un mēs reaģējam – viņš proaktīvs, mēs esam reaģējoši.” Politologs uzskata, ka Francijas prezidenta stilā ir spilgti, skaļi izteikumi, kuriem ne vienmēr būs segums, taču šajā situācijā esot patīkami, ka izskan arī izaicinājums Krievijas politiskajai vadībai.

“Starp citu, tā ir patiesība – līdz tam var aiziet. Tas nav izslēgts. Var pienākt tāda diena, ka būs jāiesaistās. Var kaut kad izlemt un, iespējams, var aiziet līdz pat ANO mandātam, un gaisa telpas slēgšanai. Es nesaku kad un vai, bet princips kopumā nav izslēdzams. Bet es domāju, ka te vairāk bija tāda uzmanības pievēršana sev - tādam, kurš grib būt liels līderis Eiropā. Es domāju, Makrons pats,” secina Kudors.