foto: AFP/Scanpix
Grozevs atzīst, ka Navaļnija nāves izmeklēšanā noindēšana ir "ļoti ticama hipotēze"
"Bellingcat" pētnieciskais žurnālists Hristo Grozevs.
Pasaulē
2024. gada 2. marts, 14:58

Grozevs atzīst, ka Navaļnija nāves izmeklēšanā noindēšana ir "ļoti ticama hipotēze"

Jauns.lv/LETA

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija nāves apstākļu izmeklēšanai vajadzētu noslēgties mēneša laikā, prognozēja izdevuma "Bellingcat" pētnieciskais žurnālists Hristo Grozevs.

"Mēs pavisam noteikti uzzināsim patiesību, un tas nebūs tik ilgi kā pagājušajā reizē [pēc Navaļnija saindēšanas]. Jo šobrīd strādā ne tikai mūsu komanda, bet ļoti daudz citu žurnālistu izmeklētāju, kuru darbu koordinē [Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda vadītāja] Marija Pevčiha," telekanālam "Doždj" sacīja Grozevs.

"Mēs palīdzam viens otram, dalāmies ar informāciju, jau ir desmiti tūkstoši datu punktu, un es esmu pārliecināts, ka mēneša laikā mēs pavisam noteikti [visu] uzzināsim,"' prognozēja žurnālists.

Alekseja Navaļnija bēres Maskavā 2024. gada 1. martā

Alekseja Navaļnija bēres Maskavā 2024. gada 1. martā; viņu izvadīja ļaužu tūkstoši

gallery icon
38

Grozevs nesāka atklāt hipotēzes, ko šobrīd izskata pētījuma dalībnieki, lai nedotu Krievijas specdienestiem iespēju iznīcināt izmeklēšanai nepieciešamos datus.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Navaļnija nāves izmeklēšanā noindēšana ir "ļoti ticama hipotēze".

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs (1976-2024)

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs, atrodoties ieslodzījumā, miris, piektdien paziņojusi vietējā ieslodzījumu vietu (ФСИН) vietu pārvalde. Trešdien Navaļnija preses sekretāre ...

gallery icon
22

Grozevs apstiprināja, ka viņš un Navaļnija komanda divu gadu garumā radījuši nepieciešamos apstākļus sarunām Krievijas, Vācijas un ASV starpā par Navaļnija apmaiņu pret Vācijā notiesāto slepkavu Vadimu Krasikovu.

Navaļnija nāves brīdī pušu starpā bijušas neformālas sarunas, bet Krievijas diktators Vladimirs Putins bijis informēts par piedāvājumiem apmainīt politiķi.