Pasaulē
2024. gada 14. februāris, 16:27

Pēc teroristu uzbrukuma Izraēla sāk atbildes triecienus Libānai — vai tā izturēs karu divās frontēs?

Jauns.lv/LETA

Izraēlas iznīcinātāji sākuši uzlidojumus Libānai, trešdien paziņojusi armija, raisot bažas par kara izcelšanos starp abām valstīm.

Izraēlas armija nesniedza sīkāku informāciju par gaisa uzlidojumiem, bet Libānas mediji ziņo par ciematu bomabardēšanu valsts dienvidos. Uzlidojumi notika neilgi pēc tam, kad Izraēlas ziemeļos apšaudē no Libānas teritorijas tika ievainoti septiņi cilvēki.

Ziņu aģentūras AFP fotogrāfs novēroja, kā mediķi un karavīri ar militāro helikopteru evakuēja vienu ievainoto no slimnīcas Safedā.

Libānas kaujinieku grupējums "Hizbollah" vēl nav uzņēmies atbildību par raķešu izšaušanu pret Izraēlu, bet grupējums gandrīz katru dienu apšauda Izraēlas karaspēka pozīcijas.

"Hizbollah" līderis Hasans Nasralla otrdien paziņoja, ka Izraēlas apšaudīšana no Libānas dienvidiem beigsies, "kad apstāsies uzbrukums Gazai un tiks noslēgts pamiers" starp palestīniešu teroristisko grupējumu "Hamās" un Izraēlu. "Ja viņi (Izraēla) paplašinās konfrontāciju, mēs darīsim to pašu," televīzijā brīdināja Nasralla.

"Es nezinu, kad ziemeļos sāksies karš, varu teikt, ka tā iespējamība tuvākajos mēnešos ir daudz lielāka nekā iepriekš," pagājušajā mēnesī atzina Izraēlas armijas ģenerālštāba priekšnieks Herci Halevi.

Kopš "Hamās" un Izraēlas kara sākuma 7.oktobrī Libānā ir nogalināti vismaz 243 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir "Hizbollah" kaujinieki, bet arī 30 civiliedzīvotāji, liecina aģentūras AFP apkopotie dati.

Izraēlas pusē saskaņā ar Izraēlas oficiālajiem datiem ir nogalināti deviņi karavīri un seši civiliedzīvotāji.