Viterspūna ierosina deserta pagatavošanā izmantot piemājas sniegu. Tomēr, cik tas ir droši?
Īstu sašutuma vētru sociālajos tīklos sacēlusi Holivudas aktrise Rīza Viterspūna - sociālajā vietnē “TikTok” viņa nākusi klajā ar deserta recepti, kurā kā vienu no sastāvdaļām izmantojusi uz automašīnas uzsnigušo sniegu. Eksperti skaidro, vai sniegu uzturā lietot ir droši.
Oskara balvas ieguvēja Rīza Viterspūna vietnē “TikTok” dalījusies ar kādu ledainu recepti, kas izraisījusi sašutuma vētru viņas sekotāju vidū. Kafijas un karameļu dzēriena pagatavošanai viņa izmantojusi sniegu, kas sedz viņas automašīnu.
@reesewitherspoon Snow days were made for Chococinnos ❄️☕️
♬ Let's go - Official Sound Studio
“Pie mums pamatīgi snieg, tādēļ izlēmu, ka tas ir jāizmanto!” norāda aktrise.
Video vietnē skatīts vairāk nekā 5.8 miljonu reižu, tomēr aktrises fanus viņas inovatīvā recepte ir satraukusi.
"Sniegs nav domāts tam, lai to lietotu uzturā. Tu pamatīgi saslimsi," norāda kāda fane.
"Vai es esmu vienīgā, kuru satrauc tas, ka viņa sniegu paņēma no savas automašīnas?” noraizējusies kāda cita sieviete.
"Sniegs ir ļoti netīrs, bet mēs dzīvojam tikai vienreiz!" ironiski norāda kāda cita.
Oregonas štata universitātes vides un ekoloģijas profesore Steisija Simoniča vēsta, ka "pilsētās nosnigušais sniegs nav tā drošākā lieta, ko lietot uzturā".
"Sniegu ēst ir droši vienīgi tad, ja tas tiek darīts ārpus pilsētas teritorijas. Ieteiktu izvairīties no tāda sniega, kuram tuvumā staigājuši cilvēki vai dzīvnieki," skaidro profesore.
Tāpat viņa ierosina izvairīties no pirmā sezonā nosnigušā sniega, jo tas sevī uzsūc piesārņojumu no atmosfēras.
Redingas Universitātes profesors Pols Viljamss uzsver, ka bīstamākas veselībai ir tās sniega pārslas, kas nokritušas uz zemes, tādēļ viņš ierosina galējas nepieciešamības gadījumā iedzīvotājus pārtikā izmantot vien sniega augšējās kārtas, kas neatrodas uz zemes. Tomēr sniegu lietot uzturā profesors neiesaka:
"Vai jūs dzertu lietus ūdeni? Ja atbilde ir "nē", tad droši vien vajadzētu izvairīties arī no sniega ēšanas."
Viņš norāda, ka saindēšanas riski ir nelieli, tomēr "pastāv iemesls, kādēļ cilvēki izgudrojuši ūdens attīrīšanas iekārtas, tādēļ no sniega ēšanas tomēr vajadzētu izvairīties".
Savukārt, bērnu alergologs no Ilinoisas Zaharijs Rubins uz jautājumu "Vai sniegu lietot pārtikā ir droši?" atbild lakoniski: "Nekas traks no tā nenotiks."