foto: VIA REUTERS
Baltais nams: finansējums Ukrainas atbalstam beigsies drīz
ASV 155 milimetru artilērijas lādiņi Ukrainai.
Pasaulē
2023. gada 4. decembris, 16:02

Baltais nams: finansējums Ukrainas atbalstam beigsies drīz

Jauns.lv/LETA

Ja ASV Kongress līdz gada beigām nespēs vienoties par jaunu finansējumu Kijivai, tas nopietni ierobežos Ukrainas spējas kaujaslaukā, pirmdien likumdevējus brīdināja Baltā nama budžeta jautājumu vadītāja.

Laiks, lai nodrošinātu atbalstu Ukrainai tās karā pret Krievijas agresiju, strauji iet uz beigām, vēstulē Pārstāvju palātas spīkeram norādīja Baltā nama Vadības un budžeta biroja vadītāja Šalanda Janga.

"Vēlos to paust skaidri - ja nebūs rīcības no Kongresa puses, līdz gada beigām mums būs beigušies resursi, lai iegādātos jaunus ieročus un tehniku," norādīja amatpersona.

"ASV ieroču un tehnikas straumes apturēšana stipri ierobežos Ukrainas iespējas kaujaslaukā," viņa piebilda.

ASV prezidents Džo Baidens oktobrī lūdza Kongresu apstiprināt 106 miljardus dolāru lielu nacionālās drošības finansējumu, ieskaitot atbalstu Ukrainai un Izraēlai tās karā ar "Hamās".

Kongresu vairākus mēnešus paralizējušas republikāņu iekšējās cīņas, galēji labējiem likumdevējiem iebilstot pret tālāku atbalstu Kijivai.

Kā vēstulē norādīja Janga, ja neizdosies vienoties par jaunu finansējumu, tiks apdraudēti līdzšinējie Ukrainas panākumi, turklāt pieaugtu iespēja, ka militāras uzvaras gūst Krievija.

"Tā nav nākamā gada problēma. Tagad ir laiks, lai palīdzētu demokrātiskajai Ukrainai cīnīties pret Krievijas agresiju. Ir laiks, lai Kongress rīkotos," viņa uzsvēra.