Pasaulē

Par spīti gaidāmajam aizliegumam, Dienvidkorejas fermeri grib turpināt nogalināt "ēdamos suņus"

Jauns.lv

Dienvidkorejas fermeri ir neapmierināti ar gaidāmo suņu gaļas ēšanas aizliegumu un prasa to atcelt, pretējā gadījumā paliks bez iztikas līdzekļiem.

Par spīti gaidāmajam aizliegumam, Dienvidkorejas f...
Suņu gaļas ēšanas festivāls Ķīnā

Suņu gaļas ēšanas festivāls Ķīnā

Tomēr gaidāmais aizliegums izraisījis protestu vilnu. Nokaušanai paredzēto suņu audzētavu un restorānu, kuros specializējas uz suņu gaļas ēdieniem, īpašnieki rīko mītiņus pie parlamenta ēkas, prasot atcelt plānoto aizliegumu. Viņi apgalvo, ka aizliegums atņems viņiem iztikas līdzekļus, kā arī liegs klientiem izvēles iespējas.

“Ja man nāksies slēgt pašreizējā finansiālā stāvoklī, tad man nav atbildes uz jautājumu, ko iesākt turpmāk. Ar to nodarbojos jau 12 gadus, un tas viss noticis ļoti negaidīti,” sacīja Li Kens Sigs, kuram netālu no Seulas pieder suņu audzēšanas ferma, kurā gaļai ik gadu izaudzē līdz 1100 suņiem.

Jau ziņots, ka Dienvidkoreja plāno aizliegt suņu gaļas ēšanu un tā, pieaugot izpratnei par dzīvnieku tiesībām, izbeigt sabiedrības strīdus par seno paražu. Korejiešu suņu ēšanas prakse ir izpelnījusies kritiku par tās nežēlību, taču pieaug arī pretestība pašā Dienvidkorejā, īpaši no jaunākās paaudzes.

"Ir pienācis laiks izbeigt sociālos konfliktus un strīdus par suņu gaļas patēriņu, pieņemot īpašu likumu, lai to izbeigtu," tiekoties ar valdības amatpersonām, norādīja valdošās Tautas varas partijas politikas vadītājs Ju Eiduns.

Valdība un valdošā partija šogad iesniegs likumprojektu, lai ieviestu aizliegumu, sacīja Ju, piebilstot, ka ar paredzamo abu partiju atbalstu likumprojektam vajadzētu virzīties cauri parlamentam.

Lauksaimniecības ministrs Čuns Hvans Keuns sanāksmē sacīja, ka valdība ātri ieviesīs aizliegumu un sniegs maksimālu atbalstu suņu gaļas nozarē strādājošajiem, lai viņi varētu slēgt savus uzņēmumus.

Pirmā lēdija Kima Keona Hī ir bijusi skaļa suņu gaļas patēriņa kritiķe un kopā ar savu vīru prezidentu adoptējusi klaiņojošus suņus.

Pretsuņu gaļas likumprojekti pagātnē ir bijuši neveiksmīgi, jo protestēja šajā nozarē iesaistītie, kā arī pastāvēja bažas par lauksaimnieku un restorānu īpašnieku bankrotiem.

Ierosinātais aizliegums ietvers trīs gadu labvēlības periodu un finansiālu atbalstu uzņēmumiem, lai tie pārietu no suņu gaļas tirdzniecības uz citu nozari.

Suņu gaļas ēšana Korejas pussalā ir bijusi sena tradīcija, un tā tiek uzskatīta par veidu, kā pārspēt vasaras karstumu. Bet pašlaik tās daudz retāk sastopama prakse nekā agrāk Dienvidkorejā, lai gan daži vecāki cilvēki to joprojām ēd un to pasniedz noteiktos restorānos.

Dzīvnieku tiesību aizsardzības organizācijas atzinīgi novērtēja aizlieguma izredzes. "Sapņa piepildījums mums visiem, kas esam tik smagi cīnījušies, lai izbeigtu šo nežēlību," teikts “Humane Society International” paziņojumā.

Saskaņā ar valdības datiem, Dienvidkorejā ir aptuveni 1150 suņu audzēšanas fermas, 34 kautuves, 219 izplatīšanas uzņēmumi un aptuveni 1600 restorānu, kas piedāvā suņu gaļu.

“Gallup Korea:  aptauja pagājušajā gadā parādīja, ka 64% dienvidkorejiešu iebilst pret suņu gaļas patēriņu. Aptaujā konstatēts, ka tikai 8% respondentu pēdējā gada laikā ir ēduši suni, salīdzinot ar 27% 2015. gadā.

Ķīnā aizvadīts suņa gaļas festivāls (brīdinām: 12+)

Ķīnas provincē Julinā noticis suņa gaļas tirdzniecības un ēšanas festivāls, kas tradicionāli ik gadu ilgst divas dienas.